У Броварах зафіксували перший випадок гарячки Західного Нілу. ВІДЕО

У Броварах зафіксували перший випадок гарячки Західного Нілу. Про це повідомив під час оперативної наради в.о. директора районної філії ДУ «Київський ОЦКПХ МОЗ» Василь Сич.

За словами фахівця, гарячкою Західного Нілу захворіла пенсіонерка з Броварів, яка з червня перебувала на стаціонарному лікуванні. У жінки було кілька захворювань, які супроводжувалися підвищеною температурою. При комплексному лабораторному обстеженні лікарі встановили хворій діагноз «гарячка Західного Нілу».

Як повідомив Василь Сич, минулого року протягом літа в Україні зареєстрували 5 випадків цієї хвороби, серед яких 3 – на Київщині.

Хвороба

Геморагічна гарячка Західного Нілу – це небезпечна вірусна хвороба, що передається через укуси комарів (рідше – кліщів). Джерелом захворювання є перелітні птахи. Інфікована людина незаразна.

У тяжких випадках хвороба супроводжується гарячкою, запаленням мозкових оболонок і речовини головного мозку, лімфаденопатією, ураженням слизових оболонок, екзантемою. Має літньо-осінню сезонність, частіше нею хворіють сільські жителі, а також любителі полювання, звідки ще одна назва – «качина лихоманка».

Як уберегтися

Позаяк хвороба передається через укуси комарів, фахівець наголосив на необхідності боротьби з комахами та захисті від них.


У Броварах зафіксували перший випадок гарячки Західного Нілу. ВІДЕО

Щоб уберегтися від гарячки Західного Нілу, в ендемічних регіонах проводять комплексні заходи, направлені на зниження чисельності комарів (осушення боліт тощо).

Для індивідуальної профілактики застосовують захисний одяг, сітки на вікнах, репеленти. Специфічного лікування хвороби не існує. Вакцина для запобігання захворюванню людей не розроблена.

Історія

Сам вірус був відкритий в 1939 році. Найсерйозніший спалах цієї хвороби в Європі стався в 1996-1997 роках у Румунії, коли захворіли близько 5 тис. людей. У 1999 році цей вірус був завезений в Нью-Йорк і поширився на континентальну територію. В 2018 році спостерігається в багатьох країнах Європи, найсильніше постраждали такі країни як Сербія, Італія, Греція, Угорщина і Румунія.

КОЛАЖ – Андрій Захарченко

Джерело