У Броварах на майданчику для торгівлі, люди продають товар із землі, бо заборонили торгувати за столами

Уже кілька днів на майданчику біля ринку «Господар» от така картина, як на головному фото:  столики, де раніше торгували продавці продукцією власного виробництва, складені один на одного, збиті та обтягнуті стрічкою. До столиків прикріплені оголошення, де йдеться про заборону стихійної торгівлі. Також є витяги з Кодексу України і Закону про заборону стихійної торгівлі в невстановлених місцях та основні принципи і вимоги до безпечності і якості харчових продуктів. Поряд люди змушені торгувати із землі. Що ж трапилося?

На початку повномасштабної війни чиновники серйозно налаштувалися побороти в Броварах стихійну торгівлю, особливо в місцях найбільшого її скупчення. Зокрема, на бульв. Незалежності. Постійні «розганяння» продавців працівниками спецвідділу з благоустрою, чергування чиновників і поліції, засадження квітами території біля тротуару, де торгували продавці городиною, та облаштування додаткових столиків для торгівлі на майданчику біля ринку «Господар», дали свій результат – стихійних продавців значно поменшало. А, можливо, це, як і раніше, лише тимчасове явище. Проте деякі продавці все ж перейшли на майданчик за ринком.

Зазначимо, що ця комунальна земельна ділянка не призначена для облаштування під ринок. Майданчик для торгівлі спочатку розсадою, а потім і для продажу продукції власного виробництва, погодила міська рада. Як зазначив Ігор Сапожко, лише «на період дії воєнного стану», адже цей майданчик – це земля загального користування, де мають бути заїзні і виїзні «кишені» до будівлі на вул. Героїв України, 18.

«Під час нарад обласної військової адміністрації були неодноразові пропозиції облаштувати тимчасові майданчики для продажу власної продукції. Такі пропозиції були і в нас. Враховуючи, що ця територія нікому не заважатиме, вирішили на землях загального користування облаштувати столики, де люди можуть торгувати власною городиною. У мирний час, коли відбуватиметься облаштування цього майданчика, це все прибереться», зазначав Сапожко.

Та прибрали столики значно швидше. Очевидці – продавці на майданчику, стверджують, що це зробив виконавчий директор СТ «Господар-1» Юрій Скотніков.


У Броварах на майданчику для торгівлі, люди продають товар із землі, бо заборонили торгувати за столами

Ще раніше журналістам підприємець зазначав, що міська влада значно не допрацьовує, якщо дозволяє процвітати в місті на головних вулицях стихійній торгівлі, при тому, що для цивілізованого продажу продукції власного виробництва на ринку ( і не лише на Господарі) створені всі умови. Проте продавці не поспішали йти на ринок, аргументуючи, що запропоновані місця – «непрохідні». Також їх не влаштовує, що потрібно сплачувати «містове» 30 грн.

На майданчику ж мають право безкоштовно торгувати селяни самостійно вирощеною городиною. Спочатку комунальники встановили там три столики, а перед Днем міста облаштували ще два, а також лавки. Продавців на облаштованому торговельному місці значно побільшало.

Та вже на День Броварів столики першого ряду були зірвані і складовані один на одного та прибиті, а навколо них з’явилася огороджувальна стрічкка. На столиках розміщені оголошення про заборону стихійної торгівлі та торгівлю сільськогосподарською продукцією виключно на ринках.


У Броварах на майданчику для торгівлі, люди продають товар із землі, бо заборонили торгувати за столами


У Броварах на майданчику для торгівлі, люди продають товар із землі, бо заборонили торгувати за столами

Поки що невідомо – це спланована «схема» керівництва міста, за якою продавців городиною спочатку «перевели» на нібито для безкоштовної торгівлі ближче до ринку, щоб потім майданчик закрити і змусити всіх продавців йти на ринок, або пан Скотніков  займається самоуправством. У цьому мають розібратися правоохоронці.

Директор КП «Бровари Благоустрій» Андрій Сторчовий, працівники якого і встановлювали столики та лавки на майданчику, журналістам повідомив, що вже звернувся у відповідні органи.

А поки що селяни, які привозять свою продукцію в Бровари, торгують із землі.

Джерело