Медведчука обміняли на 200 українських захисників – СБУ

Сьогодні вночі Україна обміняла 215 наших захисників і захисниць на 55 росіян і підозрюваного в державній зраді Віктора Медведчука. Серед звільнених – 124 офіцери, серед них – 108 бійців Азову. Безпосередньо Медведчука обміняли на 200 наших бійців. Виконуючий обов’язки голови СБУ Василь Малюк розповів деталі обміну Медведчука на українських героїв. 

Обмін підозрюваного в державній зраді Віктора Медведчука не вплине на подальше розслідування і розгляд його справи чи конфіскацію майна, заявив Василь Малюк під час відеоспілкування з Президентом Володимиром Зеленським.

«Відносно справи Медведчука, всі деталі ми розповімо на подальших брифінгах, але переконливо заявляю, що його обмін жодним чином не вплине негативно на подальші судові слухання, на розгляд справи по суті, на конфіскацію майна, на прийняття відповідних рішень і т.д.», – запевнив Малюк.

Він нагадав, що в серпні були внесені відповідні законодавчі зміни, які дають можливості для таких обмінів і розслідування справи.

«Медведчук – це не просто кум путіна, а якісно задокументований нами державний зрадник. Його провина повністю зафіксована у відповідних матеріалах, які зібрала СБУ. Крім того, під час роботи в справах Медведчука, ми знешкодили не одну агентурну мережу, затримали багатьох державних зрадників та здобули велику кількість важливої інформації, яку використовуємо в контррозвідувальних заходах. А тепер завдяки обміну ми змогли витягнути з російського полону героїв, на яких так чекають вдома», – зазначив Малюк.


Медведчука обміняли на 200 українських захисників – СБУ

“Пташка”

Він також розповів, що в рамках обміну в середу було повернуто співробітника СБУ з позивним Бурий, який боронив Азовсталь.

У СБУ проінформували, що Медведчук надав згоду на обмін, суд задовольнив відповідне клопотання прокурора.

У спецслужбі зауважили, що зустріч звільнених українців відбувалася в Чернігівській області.

У СБУ також нагадали, що з початку повномасштабного вторгнення рф загалом відбулося 20 таких звільнень, за результатами яких вдалося повернути з полону 802 бранців.

Як відомо, Віктору Медведчуку раніше повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 1 ст. 258-3 (сприяння терористичній організації) та ч. 1 ст. 438 (розграбування національних цінностей) Кримінального кодексу України.

Медведчук – зрадник України

Слідством встановлено, що Медведчук, діючи за попередньою змовою з тодішніми Президентом України, міністром енергетики та вугільної промисловості та іншими особами, починаючи з листопада 2014 року, узгодив із учасниками терористичних організацій «Л/ДНР» та організував постачання ними вугілля з тимчасово окупованих територій. Тим самим – сприяв фінансуванню терористів.


Медведчука обміняли на 200 українських захисників – СБУ

Зібрано вичерпні докази (покази свідків, телефонні розмови, висновки експертиз, речові докази) причетності й вини Медведчука та інших підозрюваних в особливо тяжких злочинах проти України.

В іншому кримінальному провадженні встановлено, що Медведчук передав представникам російських спецслужб відомості про місце розташування військового підрозділу ГУР МО, його приховану бойову підготовку, особовий склад тощо. Це завдало шкоди обороноздатності України.

Окрім того, Віктор Медведчук у листопаді 2020 року взяв активну участь у розробці антиукраїнського проєкту «Промінь», завданням якого було посилити вплив спеціальних служб країни-агресора на політичну ситуацію в Україні.

Також Медведчук вчинив низку протиправних дій проти України в інтересах рф, направлених на розграбування національних цінностей (нафти та газу) вартістю понад 38 млрд грн у тимчасово окупованому Криму.

Слід відзначити, що наразі майно Медведчука та його дружини заарештовано. Зокрема, мова йде про:

  • 30 земельних ділянок площею понад 144 га;
  • 72 одиниці нерухомого майна (будинки, квартири, гаражі, споруди);
  • 2 яхти, вартість однієї з яких близько 200 млн євро;
  • 24 транспортні засоби;
  • 1 залізничний вагон;
  • корпоративні права 25-ти підприємств;
  • 316 одиниць коштовних картин, годинників, ваз тощо.

ФОТО – СБУ

Джерело