В Кабміні мають наміри ввести новий податок на обмін валюти

Збір розміром 1% планують відправляти на розвиток молодіжного спорту.

В Україні може з'явитися новий податок. Збір у розмірі 1% пропонують брати з усіх валютообмінних операцій у готівковій формі. Відповідні ініціативи містить проєкт закону №2208, який 3 жовтня зареєстрував у Верховній Раді нардеп від «Слуги народу» Олександр Дубинський, інформує Ukr.Media.

Автор документа пропонує направляти зібрані кошти на розвиток молодіжного спорту. У пояснювальній записці він звертає увагу, що у скандинавських країнах рівень залученості дітей в різні спортивні заходи та секції досягає 85%. При цьому, згідно з профільною урядовою програмою, до 2020 року в нашій країні цей показник повинен досягти всього 13%.

Однією з причин такої статистики автор вважає мізерні бюджетні асигнування. У 2019 році на спорт у скарбниці виділили 3,7 млрд грн. З яких лише 23% спрямовуються на розвиток.

Новий збір, впевнений нардеп допоможе виправити таке положення справ. Крім того, він стимулюватиме людей відмовлятися від готівки. Оскільки податок, згідно з його задумом, не буде застосовуватися до безготівкових операцій. В тому числі при купівлі або продажі валюти в мобільних додатках онлайн.

А щоб їм було не з руки обманювати державу, нардеп пропонує також встановити новий штраф — за невидачу розрахункового документа платникам збору на розвиток спорту.

Чи підтримають такі ініціативи парламентарі — питання дискусійне. Однак якщо проєкт зможе набрати в залі Ради 226 голосів, його норми наберуть чинності з Нового року. Якого саме — автор вказувати не став, залишив дату відкритою.