Рада безпеки ООН відхилила пропозицію Росії розглянути питання про «мовний закон» в Україні

На думку Радбезу ООН, питання української мови – це внутрішній розгляд України та що-небудь вирішувати з цього приводу також належить українській владі.

Представники США і Євросоюзу в Раді безпеки ООН пояснили, що їх відмова розглядати прийняття Україною закону про мову на запит від російської влади пов'язаний з тим, що він є внутрішньою справою суверенної держави та не несе загрози миру та безпеці. Саме тому щось вирішувати щодо цього закону, а також розбиратися в його правильності належить лише українській владі. Про це повідомляється на сайті організації Об'єднаних Націй, інформує Ukr.Media.

20 травня члени Ради безпеки вирішили не проводити засідання за запитом РФ з метою обговорювання українського мовного закону. Натомість вони порадилися і винесли резолюцію, що Україна сама має право розбиратися зі своєю державною мовою і законами про нього. При цьому, на голосуванні шість членів Радбезу проголосували проти обговорювання, п'ятеро — за, а ще чотири країни утрималися.

«Бельгія, Франція, Німеччина, Польща, Великобританія і США проголосували проти прийняття порядку денного зустрічі. Китай, Екваторіальна Гвінея, Домініканська Республіка, РФ і Південна Африка проголосували за. Кот-д'Івуар, Індонезія, Кувейт і Перу утрималися» — йдеться на сайті ООН.

Однак, тільки на відмові РФ справа не зупинилася. В ООН повідомили, що «ініційоване РФ засідання щодо Закону України про забезпечення функціонування української мови як державної в день інавгурації нового українського президента мало певну мету». Представник Німеччини при ООН Крістоф Хойзген зазначив, що:

«Мета Росії — продовження своєї горезвісної політики залякування України».

За його словами, закон про функціонування української мови як державної не вимагає негайної уваги Ради безпеки, оскільки його головні функції в тому, щоб забезпечити міжнародний мир і безпеку. Крім того, постпред Франції при ООН Франсуа Делатр також заявив, що його країна проти прийняття такого порядку в день, коли на посаду вступає новий президент України Володимир Зеленський.

«Вважаємо, що зараз не час розглядати цю резолюцію. Звичайно ж, це важливе питання, але ми не можемо проводити конструктивну дискусію з ініціативи однієї зі сторін», — заявив Делатр.

Виконуючий обов'язки постпреда США при ООН Джонатан Коен назвав запит на проведення зустрічі «спробою Росії відвернути увагу від демократичних процесів в Україні».