Сина екснардепа від опзж затримано за підготовку до вбивства депутата місцевої ради. ФОТО | Кримінальні новини

11.08.2023 22:30

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора затримано та повідомлено про підозру ексдепутату міськради на Вінничині від забороненої в Україні партії «ОПЗЖ», який організував закінчений замах на вбивство, вчинене з корисливих мотивів на замовлення.

За даними слідства, підозрюваний діяв в інтересах свого батька – колишнього народного депутата України VII скликання, члена фракції «Партії Регіонів», а сьогодні – депутата однієї з місцевих рад Вінницької області, який обирався від забороненої в Україні проросійської політичної партії «опзж». Після повномасштабного вторгнення рф він виїхав з України.

У 2023 році між батьком підозрюваного та місцевим депутатом виник конфлікт з приводу продовження строку дії раніше укладених договорів оренди земельних ділянок, а також позбавлення батька повноважень депутата місцевої ради.

Підозрюваний вирішив «допомогти» батьку у вирішенні його бізнесових питань та організував вбивство цього депутата місцевої ради.

З метою вчинення умисного вбивства він звернувся до двох своїх знайомих. Ті в подальшому мали залучити безпосередніх виконавців злочину та у м. Києві вбити депутата. За це підозрюваний пообіцяв їм заплатити 8500 доларів США.

У ході спецоперації правоохоронці імітували вбивство місцевого депутата, зробили фото, які посередник продемонстрував замовнику. Правоохоронці затримали організатора після передачі коштів.

Проведено обшуки за місцем проживання та транспортному засобі підозрюваного, а також у можливих співучасників злочину. Вилучено зброю, кошти та інші речові докази.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Також перевіряється причетність його батька до вчинення злочину.

За матеріалами Офісу Генерального прокурора України

Источник