Поршнева на мотоблок: як правильно підготуватися до заміни

Рухомі частини мотоблока особливо схильні до зносу. І це правило справедливе для всіх подібних систем — редукторів, вузлів активного навішування, карданів тощо. Сьогодні ми розповімо про запчастини до поршневої на мотоблоці, оскільки від її техстану багато в чому залежить працездатність і продуктивність машини. Також у матеріалі буде порушено тему підбору якісних приводних ременів на мотоблоки з https://motoblok-tata.com.ua, оскільки вони теж потребують своєчасної заміни.

З чого складається ремкомплект поршневої на мотоблок

З чого складається ремкомплект поршневої на мотоблок

Під час пошуку запчастин на двигун в інтернет-магазинах ви можете помітити, що значну частину асортименту у відповідних розділах займають готові ремонтні комплекти. Вони сформовані таким чином, щоб можна було привести до ладу силовий агрегат за більшості типових поломок. Поршнева на мотоблок має такий стандартний набір ремкомплекту:

  • поршень;
  • палець (циліндричний стрижень для рухомого стику з циліндром);
  • поршневі кільця;
  • стопорні кільця.

Важливо купити комплект з такими ж поршнями, що були використані раніше. Увагу слід приділити ідентичності виходів на поршні під форсунку. Вони бувають плоскими, конусними загостреними і усіченими, з вибіркою під підкову.

Розбирання поршневої на мотоблок

Щоб визначити серйозність проблем, потрібно розібрати двигун. Залежно від моделі техніки та умов ремонту для цього обирається один із двох методів: на місці або з демонтажем.

В обох випадках приступити до розбирання слід зі знімання кришки газорозподільного механізму і головки балона. Після цього етапу майстер визначає стан поршневої на мотоблок. На підставі огляду встановлюється, чи можна продовжити роботи, не знімаючи мотор.

Рішення щодо того, чи необхідна заміна основних деталей, ухвалюють з огляду на стан лайнерів. Якщо з ними все гаразд, то можна обійтися зміною комплекту кілець.

Далі послідовно знімається головка, циліндр, прокладка, втулки і стопори. Останні необхідно демонтувати акуратно, щоб вони не впали в картер. Потім виймається палець, з якого демонтується поршень кільця.

Підбір приводних ременів на мотоблоках

Підбір приводних ременів на мотоблоках

Ці елементи рекомендується підбирати строго під модифікацію самого агрегату. Це дасть змогу домогтися тривалої та безпечної експлуатації. На сумісність впливають:

  • Необхідний тип ремня на мотоблок: клиновий, зубчастий, переднього або заднього ходу.
  • Рівень натягу: сумісність із робочими навантаженнями особливо важлива для дизельних агрегатів, які регулярно використовуються для обробітку ґрунту та інших складних робіт.
  • Поперечний розмір, довжина ременя на мотоблок: нестача або надлишок провокують прискорений знос. Причому страждає не тільки сам виріб, а й пристрої, що взаємодіють з ним (редуктор, двигун).
  • Тип клиноремінної передачі: призначення для конкретних с/г машин.

Ціни на вироби невисокі. Однак фермери і городники стикаються з іншою проблемою — не завжди в кроковій доступності є магазини, що пропонують товари під їхню техніку. На сайті постачальника запчастин Motoblok-TATA доступний великий каталог ремнів на мотоблоки з доставкою по Україні.

Автор: Степаненко Ігор Олександрович (експерт Motoblok-Tata).