Від чого залежить вибір суміші для заправки кальяну

Для викурювання в кальяні використовується величезна кількість тютюнових та безтютюнових сумішей, які відрізняються за смаковими характеристиками та ароматом, за міцністю та димністю. Якісний кальнянний тютюн може складатися з трьох основних сортів тютюнового листя, включно з сортом «Вірджінія», де концентрація нікотину може складати 1-3 відсотки, сортом «Oriental», де міститься 1-2% нікотину та сортом «Берлі», який є найміцнішим тютюном, адже вміст нікотину в ньому може складати до чотирьох відсотків. Для заправки кальянів не використовують сорти тютюну, де концентрація нікотину перевищує чотири відсотки.

Обираємо суміші для заправки кальяну

Обираючи сорти тютюну для заправки кальяну варто зважати, що реальний вміст нікотину в нікотинових сумішах є значно меншим, адже під час приготування листя тютюну проходять процес ферментації та промивки. Крім того, міцність тютюнової суміші залежить від країни виробника, оскільки у французьких сортах «Вірджінія» рівень нікотину коливається в межах одного відсотка, в той час, як в італійських сортах він може сягати 2,5-3%. Окремі виробники під час виготовлення тютюнових сумішей для кальяну використовують спеціальні тютюнові бленди, поєднуючи для прикладу сорти Virginia і Burley (про міцність бленду обов’язково зазначається на поверхні пачки, в яку упаковано кальянну суміш).

Багато поціновувачів кальянного диму віддають перевагу безнікотиновим курильним сумішам, основою яких є:

  • ферментоване чайне листя або часточки дрібно нарізаних фруктів, просочених у густому цукровому (медовому) сиропі;
  • спеціальні курильні пасти та гелі з нікотином чи без нікотину, викурювання яких дозволяє насолоджуватися чудовим ароматом та густим димом;
  • мінерали (камені), що мають пористу структуру завдяки своєму вулканічному походженню. Пере викурюванням камені насичують спеціальним сиропом, тому їх використання є багаторазовим.

Як обрати кальянну суміш за смаком

На сайті спеціалізованого кальянного інтернет-магазину Amigo Hookah amigo-hookah.com можна придбати різні за смаком кальянні суміші, які можуть мати моносмак на основі ягід чи фруктів (банана, ананаса, полуниці чи смородини), десертів (шоколаду, крему, випічки тощо), квітів та трав. Окремі сорти кальянних сумішей можуть відрізнятися гастрономічними смаками та нагадувати смак сиру чи бекону.

Окрім моносмаків на сайті amigo-hookah.com представлено кальянні суміші у формі готового міксу, де поєднуються два чи більше моносмаки, включно з кислим та солодким, пряним чи пікантним.