З 1 жовтня планується збільшити вдвічі компенсації від держави за програмою “Прихисток”

З 1 жовтня планується збільшити вдвічі компенсації від держави за програмою “Прихисток”

З 1 жовтня планується збільшити вдвічі компенсації від держави за програмою “Прихисток” для тих, хто розмістив у себе переселенців. Подвоєння виплат буде автоматичним для всіх учасників програми.

Про це стало відомо з повідомлення Суспільного з посиланням на заяву заступника міністра з реінтеграції ТОТ, уповноваженого з питань ВПО Павло Козирєва.

 

За даними міністра, в Україні тільки зареєстрованих ВПО 4 479 798 людей, зних 1 063 489 дітей.

Програма Прихисток – одна з ключових складових забезпечення житло ВПО.

«Трохи більше півмільйона людей скористалися цією програмою. Але зараз це максимально 450 грн на місяць на особу, яку безкоштовно взяли до себе додому люди. Але разом з наближенням зими наближається зовсім інший чек на комунальні послуги, особливо на опалення. Тому був такий потужний заклик на збільшення компенсації», — сказав Козирєв.

Слідкуйте за “КиївВладою”

За словами Козирєва, були проведені перемовини з Товариством Червоного Хреста України, Федерацією таких товариств, яка є основним інвестором цієї програми.

«Досягнуто домовленості, яка буде на початку наступного тижня зафіксована Меморандумом між Міністерством розвитку громад і територій і Товариством ЧХ. І потім фіналізовано у вигляді змін до Постанови, яка регулює правила та кількість цієї компенсації. Плануємо, що до кінця тижня (наступного, — ред.) повинна вийти Постанова Уряду, яка запровадить такі правила з 1 жовтня або з початку опалювального сезону», — сказав він.

За словами чиновника, поки що ніхто не знає, яка буде ситуація в країні, бо опалювальний сезон традиційно закінчується 15 квітня.

«Подвоєння виплат автоматично буде задіяно на всіх учасників програми Прихисток. Навіть розширили — вже неповнолітні можуть отримувати такі компенсації. Головне, що це є власник житла», — зазначив Козирєв.

Источник