Україна сформувала продовольчі резерви для мешканців окупованих теріторій

Україна сформувала продовольчі резерви для мешканців окупованих теріторій

При кожній ОВА, території якої тимчасово перебувають під окупацією, заготовлені базові продуктові набори та сформовано продовольчі резерви, щоб після деокупації одразу ж забезпечити мешканців цих областей продовольством.

Про це стало відомо з повідомлення Міністерства аграрної політики та продовольства.

 

Зазначається, що зараз це – Херсонська, Запорізька, Донецька, Луганська та Харківські області.

“Ще на початку березня за бюджетні кошти Уряд почав закуповувати продовольчі товари вітчизняного виробництва зі списку критичних товарів  для споживання та передавати їх населенню. Товари закуповувалися через місцеві військові адміністрації і використовувалися фактично для двох цілей – роздачі внутрішньо переміщеним особам в усіх областях України, а також для формування резерву на випадок потенційного форс-мажору чи блокування того чи іншого регіону”, – підкреслив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Повідомляється, що базовий набір – це 12,5 кг продуктів довгострокового зберігання, куди належать крупи, олія, консерви, молочні та м’ясні продукти, картопля, сухарі, печиво.

Слідкуйте за “КиївВладою”

«Цей резерв діючий і постійний – з точки зору і закупівлі, і видачі», – повідомляє Мінагро.

Також у повідомленні зазначається, що в Україні затверджено план із забезпечення продуктової безпеки в умовах воєнного стану.

Це комплекс дій, який передбачає моніторинг стану продовольчої безпеки і сільськогосподарської інфраструктури в цілому; надання підтримки виробникам харчових продуктів; надання адресної допомоги соціально вразливим категоріям населення; централізований контроль за цінами на продукти.

Источник