У лютому відбудуться безкоштовні екскурсії місцями Революції Гідності – графік

Дев’ять років тому, у лютневі дні, на Майдані вирішувалася доля України. Відстоюючи європейське майбутнє нашої держави, учасники багатотисячних протестних акцій чітко дали зрозуміти, що Україна не буде ні сателітом росії, ні її частиною. Своїм життям за цей вибір заплатила Небесна Сотня. Ч чимало учасників тих подій згодом стали до війська або тримають інший фронт, наближаючи Перемогу.

Музей майдану запрошує у лютому пройтися пам’ятними місцями у Києві, де відбувся перший переможний бій цієї війни, та відвідати ключові локації найбільшого протесту в історії сучасної України.

Згадуючи захисників Майдану, гід Музею Майдану Вікторія Бойко проведе гостей до Михайлівського Золотоверхого монастиря, що не раз ставав прихистком для майданівців.

Далі учасники спустяться до майдану Незалежності – серцевини протестного містечка майданівців, завітають у Будинок профспілок, в якому був Штаб національного спротиву (і не тільки!), відвідають Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану, де на глядачів уже чекає оновлена виставка “Назустріч свободі”.

А далі через не менш історичну для тих часів вулицю Хрещатик група рушить на алею Героїв Небесної Сотні (колись вулицю Інститутську).

Тут розкажуть історію про легендарну барикаду “Львівська брама”, що взяла на себе не один удар під час спроб силовиків розігнати Майдан, а також про тих, хто 20 лютого 2014 року штурмував печерські пагорби, кинувши виклик тодішній владі, яка насмілилася застосувати зброю проти власного народу.

Екскурсії відбуватимуться по суботах:

  • 11 лютого, початок об 11:00;
  • 18 лютого, початок об 11:00;
  • 25 лютого, початок об 11:00.

Традиційно всі екскурсії є безкоштовними, однак відвідувачів просять попередньо зареєструватися. Збір групи об 11:00 біля центральної брами Михайлівського Золотоверхого собору.

Джерело