У День Сухопутних військ Зеленський нагородив полеглих і захисників Київщини

У День Сухопутних військ Зеленський нагородив полеглих і захисників Київщини

З нагоди Дня Сухопутних військ Збройних Сил України (ЗСУ) президент Володимир Зеленський вручив військовослужбовцям високі державні нагороди та присвоїв військові звання. Церемонія відбулася в Білій залі Героїв України в Маріїнському палаці в Києві. Серед нагороджених героїв – живі та полеглі захисники Київщини.

Про це  стало відомо з повідомлення на офіційному інтернет-представництві президента Володимира Зеленського 12 грудня 2022 року.

 

“Це професійне свято саме тих воїнів, чиї плечі – опора нашої оборони і чий рух – рух нашої армії до звільнення нашої землі”, – сказав Верховний Головнокомандувач, вітаючі військовослужбовців.

Зеленський відзначив, що воїни Сухопутних військ ЗСУ демонструють свою ефективність і надзвичайну стійкість із 2014 року, і сотні міст і сіл України було звільнено саме завдяки воїнам-сухопутникам: “Ми маємо пам’ятати, що за кожним здобутком наших сил оборони – життя героїв, які були віддані за незалежність”.

Під час церемонії нагородження президент, зокрема, передав “Золоту Зірку” матері майора Андрія Верхогляда, якого було удостоєно  звання Героя України посмертно. 

Від початку повномасштабної війни з російським агресором Андрій Верхогляд особисто організовував оборону поблизу села Гоголів на Київщині, яку противник не зміг здолати та був змушений відступити. 

У березні керував оборонними боями поблизу села Русанів. Проявив неординарність мислення під час знищення ворожої техніки, уміло використовував новітні технології та сучасні методи ведення війни. Завдяки його діям було знищено багато бронетехніки та особового складу ворога, зупинено просування військ противника в напрямку Києва.

22 червня майор особисто повів зведену штурмову групу для відновлення втрачених позицій неподалік села Вершина Бахмутського району на Донеччині. Під час бою захопив радіостанцію загону ПВК “Вагнер”. Під його керівництвом було знищено противника, який закріпився на позиціях, та відновлено передній край оборони. Повертаючись до командно-спостережного пункту, щоб передати захоплену радіостанцію та пораненого військовослужбовця, Андрій Верхогляд потрапив у вогневу засідку противника. Загинув у бою від кульового поранення.

У День Сухопутних військ Зеленський нагородив полеглих і захисників Київщини

Також “Золоту Зірку” з рук Глави держави отримав син командира вертолітної ескадрильї полковника Олега Гегечкорі. 

З 24 лютого до 8 березня він одним із перших серед льотчиків авіації Сухопутних військ почав виконувати бойові завдання з відсічі повномасштабному російському вторгненню на території Київської, Чернігівської областей та міста Києва, здійснив понад десять бойових вильотів. 

Зокрема, 24 лютого Олег Гегечкорі виконав чотири бойові вильоти для знищення ворожих сил на аеродромі “Гостомель”. 

На початку березня здійснив авіаційну підтримку військ у районі Броварів Київської області. Після завдання удару по противнику група полковника була обстріляна засобами ППО ворога, унаслідок чого було втрачено три гвинтокрили, зокрема Мі-8, яким керував Олег Гегечкорі. Його гелікоптер упав на околиці села Бервиця на межі Київської та Чернігівської областей, екіпаж загинув.

Президент передав “Золоту Зірку” також дружині й дітям Героя України, старшого льотчика армійської авіації підполковника Олександра Мариняка, який у період з 24 лютого до 8 березня одним із перших льотчиків зі складу оперативного резерву повернувся в стрій і виконував бойові завдання. 

У березні неодноразово здійснював бойові вильоти на Київщині з метою знищення ворожих колон, а також понтонної переправи на річці Тетерів. У результаті його дій ворогу було завдано значних втрат у живій силі та броньованій техніці. 

На початку березня в районі Броварів після вогневого удару по противнику його авіаційну групу обстріляла ворожа ППО. Вертоліт Мі-24 під керівництвом Олександра Мариняка зазнав значних ушкоджень і впав біля селища Кулажинці Київської області, екіпаж загинув.

У День Сухопутних військ Зеленський нагородив полеглих і захисників Київщини

Також отримала орден родина Героя України, начальника служби безпеки польотів підполковника Олександра Григор’єва. 

Вранці 24 лютого 2022 року, під час ракетного обстрілу з боку сил РФ аеродрому “Броди”, завдяки його професіоналізму, рішучості та вмілому керівництву повітряний ешелон у складі шести гелікоптерів у складних умовах успішно вийшов з-під удару без втрат. Цього ж дня гвинтокрили авіаційної групи під особистим керівництвом підполковника успішно виконали завдання з десантування та завдали вогневого удару по живій силі й техніці противника на аеродромі “Гостомель”. 

28 лютого під час виконання бойового завдання вертоліт Олександра Григор’єва був уражений засобами ППО противника в районі населеного пункту Копилів на Київщині, підполковник та його екіпаж загинули.

Відзначено також полковника Михайла Сидоренка, який із березня командує 10-ю окремою гірсько-штурмовою бригадою. З 30 березня до 2 квітня підрозділи під керівництвом Михайла Сидоренка перейшли в наступ та звільнили низку населених пунктів Київської області, зокрема взяли під контроль стратегічний населений пункт – місто Іванків. 

У День Сухопутних військ Зеленський нагородив полеглих і захисників Київщини

Володимир Зеленський наголосив, що для нього найвища честь – відзначати нагородами українських військових і передавати заслужені ордени рідним полеглих захисників.

“Нікому з нас не дано знати, скільки ще таких церемоній відбудеться, перш ніж ми дійдемо до тієї головної, бажаної церемонії, на яку чекають мільйони українців. Але українська перемога буде. Ми відзначимо її. Я прошу всіх вас: у думках про нашу перемогу, в очікуванні нашої перемоги, у майбутньому святкуванні нашої перемоги й після нашої перемоги, будь ласка, завжди зберігайте одне відчуття – відчуття вдячності воїнам, які виборюють перемогу для України. І відчуття вдячності родинам наших воїнів, які дали українському народові таких героїчних людей”, – сказав Зеленський.

Учасники церемонії вшанували хвилиною мовчання пам’ять полеглих воїнів.

Источник