У Гаазі почали розглядати справу за позовом України проти Росії

10-14 червня Постійний третейський суд в Гаазі проведе перші слухання у арбітражі Україна проти Росії.

10-14 червня Постійний третейський суд в Гаазі проведе перші слухання в арбітражі Україна проти Росії про порушення Москвою міжнародного морського права в Чорному та Азовському морях і Керченській протоці, інформує Ukr.Media.

У понеділок, 10 червня, російська сторона представить перший раунд усних аргументів, а у вівторок, 11 червня, Україна представить свій перший раунд усних аргументів.

У четвер, 13 червня, РФ представить другий раунд усних аргументів, і на наступний день, в п'ятницю, 14 червня, Україна представить другий раунд своїх усних аргументів.

Тільки вступна заява кожної сторони в першому раунді усних виступів буде відкритою для громадськості. Потім слухання буде проходити в закритому режимі.

Нагадаємо, Україна ініціювала арбітражне провадження проти РФ у вересні 2016 року «з метою захисту своїх прав прибережної держави в прилеглих до Криму акваторіях у Чорному морі, Азовському морі і Керченській протоці».

У серпні 2018-го суд у Гаазі вирішив розглянути заперечення Росії, відклавши розгляд по суті.

Основне заперечення Росії полягає в тому, що претензії України фактично не стосуються Конвенції ООН по морському праву, а є спробою отримати рішення, яке підтверджує суверенітет України над Кримським півостровом.

Як зазначили в МЗС України, це заперечення явно неправильно тлумачить позов України.