Вашингтон хоче укласти угоду з Іраном, що дозволить гарантувати безпеку союзникам США

США не перешкодить наявність С-300 в Ірану

Президент США Барак Обама заявив, що наявність у Ірану зенітно-ракетних комплексів (ЗРК) С-300 не стане перешкодою для Америки.

Обама в інтерв'ю американському телеканалу MSNBC, відповідаючи на питання про можливості Тегерана захистити свої ядерні об'єкти за допомогою російських ЗРК, повідомив, що "якщо вони отримають ЗРК, то, у разі необхідності, ми зможемо обійти (цей захист)".

При цьому Обама підкреслив, що не має наміру вирішувати проблеми в регіоні "за допомогою ще більшою війни". Вашингтон хоче добитися укладення такої угоди з "ядерного досьє" Ірану, яке дозволить гарантувати безпеку союзників США — Ізраїлю, а також Саудівської Аравії та інших країн Перської затоки.

Президент РФ Володимир Путін підписав указ, яким скасував заборону на постачання зенітних ракетних систем С-300 в Іран. Рішення про призупинення виконання цього контракту, який вже був підписаний і набув чинності, Москва прийняла добровільно у вересні 2010 року в інтересах підтримки консолідованих зусиль міжнародної "шістки" (п'ять постійних членів СБ ООН і Німеччина), щоб стимулювати максимально конструктивний процес переговорів щодо врегулювання ситуації навколо іранської ядерної програми.

У той же час господар Білого Дому намагається зробити вигляд, ніби передача Росією Ірану зенітних комплексів С-300 не має великого значення.

Білий дім навмисно применшив роль поставок С-300 Ірану, намагаючись зберегти хорошу міну при поганій грі, пише CNN. Барак Обама заявив лише, що здивований тим, що Росія так довго відкладала цю угоду. Очевидно, що ці слова не відбивають дійсного ставлення Вашингтона до цієї новини — адже Іран, отримавши зенітні комплекси, отримає ще більшу незалежність і вага на междунродной арені.