В Україні відмовляться від груп інвалідності

Тепер соціальна політика щодо людей з інвалідністю буде будуватися не на групах, а на розрахунку відсотка втрати працездатності.

Кабінет міністрів планує відмовитися від існуючої системи градації інвалідності та перейти до Міжнародного класифікатора функціональності, який діє в Європейському Союзі, інформує Ukr.Media.

Як заявила голова комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова (фракція «Слуга народу»), в Україні уряд має намір відмовитися від існуючої ще з часів СРСР системи градації інвалідності — натомість планують перейти до діючого в Євросоюзі Міжнародного класифікатора функціональності (МКФ).

«Ми зараз продовжили ту роботу, яку раніше здійснювало Міністерство охорони здоров'я. Ми імплементуємо в українське законодавство Міжнародний класифікатор функціональності, він вже переведений на українську мову, але до кінця не проведена система його ратифікації. З допомогою МКФ ми хочемо нарешті позбавитися від системи інвалідності, яка залишилася в Україні з радянських часів», — заявила Третьякова на прес-конференції у вівторок в Києві.

За її словами, соціальна політика держави щодо людей з інвалідністю та виплати для них тепер будуть будуватися не на групах, як це було раніше, а на розрахунку відсотка втрати працездатності, як це рекомендує Всесвітня організація охорони здоров'я.

Голова комітету з питань соцполітики вважає, що такі зміни в комплексі з переглядом норм з працевлаштування громадян з частковою втратою працездатності сприятимуть збільшенню частки людей з інвалідністю на ринку праці. Державна служба з питань праці стежить за тим, щоб 4% робочих місць у приватному секторі надавалися людям з інвалідністю.