Представник президента закликає уряд припинити проект енергомосту «Україна-ЄС»

Тому що ми взагалі залишимося тільки з дорогою вугільною та "зеленоїю" генерацією.

Представник президента в Кабінеті міністрів Андрій Герус звернувся до уряду з проханням припинити процес реалізації проекту енергетичного мосту «Україна-ЄС». Про це він заявив під час засідання Кабміну 14 серпня, інформує Ukr.Media.

«Минулого тижня міністр енергетики підписав наказ, згідно з яким один блок Хмельницької АЕС виводиться з української енергетичної системи і передається, по суті, у польську енергосистему. Так ми взагалі залишимося тільки з дорогою вугільною та "зеленою" генерацією. Тому у мене прохання цей процес припинити. В даний час це категорично не можна робити», — зазначив він.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик у свою чергу заявив, що до цього дня перебував у відпустці і взагалі не підписував минулого тижня ніяких документів. У тому числі і наказ по проекту. І додав, що головною метою реалізації проекту енергомосту є, в першу чергу, інтеграція української енергетичної системи в європейську.

Зазначимо, що енергоміст «Україна-ЄС» передбачає організацію видачі потужності з блоку №2 Хмельницької АЕС в енергосистему Євросоюзу шляхом включення його до складу Бурштинського енергоострова. Одержувані від експорту електроенергії з цього блоку кошти планується використати для фінансування будівництва блоків №3-4 на Хмельницькій АЕС.