В Україні планують «відв’язати» соціальні виплати від прожиткового мінімуму

До прожиткового мінімуму, залишаться прив'язані пенсії та допомога малозабезпеченим сім'ям.

В Україні планують «відв'язати» 150 видів соціальних виплат від прожиткового мінімуму. Про це розповіла міністр соціальної політики Юлія Соколовська, інформує Ukr.Media.

Однак виникає питання, як же буде з пенсіями за віком, які також прив'язані до прожиткового мінімуму?

За словами чиновниці, пенсії стануть одним з двох винятків (до прожиткового мінімуму прив'язаними залишаться допомога для малозабезпечених сімей).

Міністр зазначає, що це рішення допоможе «адресно боротися з подоланням бідності», адже при підвищенні прожиткового мінімуму доводиться автоматично збільшувати витрати на ряд інших виплат.

Однак за словами Соколовської, «прожитковий мінімум не є критерієм бідності та використовується як фіскальний індикатор».

«Його прив'язали до більш ніж 150 видів виплат і фінансових показників, серед яких: туристичний збір, аліменти, плата за видачу ліцензії, адмінпослуги, державне мито, судовий збір, штрафи, заробітна плата, посадові оклади, стипендії, добові на відрядження тощо, а також соціальні виплати, пільги та пенсії», — пояснила вона.

Разом з тим, до прожиткового мінімуму, залишаться прив'язані пенсія та допомога малозабезпеченим сім'ям. Тому пенсіонерам не загрожує ймовірне відв'язування від прожиткового мінімуму і, як наслідок, припинення майбутніх підвищень виплат двічі на рік — у липні та грудні, коли перераховується цей показник.

Розміри всіх інших виплат, які залежать від прожиткового мінімуму, мають намір встановити в абсолютних цифрах, переглядаючи щорічно при прийнятті бюджету.

Юлія Соколовська зазначила, що таке нововведення не тільки не призведе до скорочення розміру соцдопомоги, але і дасть можливість збільшити виплати малозабезпеченим категоріям населення.

В уряді планують обговорити реформування прожиткового мінімуму на засіданні парламентського комітету з питань соцполітики та захисту прав ветеранів, яке відбудеться 18 грудня 2019 року.