Рева роз’яснив ситуацію із завищеними платіжками за газ — платити чи ні

Платіжки з підвищеними тарифами на газ, які українці отримали в січні, є незаконними, платити не потрібно.

Платіжки з підвищеними тарифами на газ, які прийшли споживачам у січні, є незаконними, платити не потрібно. Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева в ефірі одного з телеканалів, інформує Ukr.Media.

Він уточнив, що мова йде про платіжки абонентам, у яких не встановлені лічильники, а газ використовується для приготування їжі.

"Всі ці доплати, які незаконно нарахували газозбутові організації, не підлягають оплаті", — сказав Рева.

"У нас є три групи споживачів. Перша — ті, які використовують газ комплексно, тобто для опалення, підігріву води і приготування їжі. Вони мають лічильники. Друга група — це ті, хто використовує газ для підігріву води і приготування їжі. У них майже на 75-80% встановлені лічильники", — сказав Рева.

"Третя група громадян — це ті, хто користується газом тільки для приготування їжі. Це основна за чисельністю групу населення, хоча вона споживає 6-8% всього обсягу газу, але у них немає лічильників", — пояснив міністр.

Він підкреслив, що газозбутові організації нарахували споживачам доплати незаконно, і вони не підлягають оплаті.

Рева також додав, що згідно із законом і тарифом, який був встановлений, до складу тарифу включено вартість установки лічильників. І, відповідно, газозбутова організація зобов'язана була поставити газові лічильники споживачам.

Рева зазначив, що якщо абоненти здійснили оплату за платіжками із завищеним тарифом, вони мають право вимагати повернення коштів.