В Україні отримувачів субсидій стане більше

Цей рік може стати для українців останнім, коли програма субсидій працюватиме у звичному вигляді.

Інформацію про поетапне запровадження монетизації повідомив Кабінет Міністрів, інформує Ukr.Media.

«Українці з субсидіями отримують платіжки, в яких вже вказана сума до оплати з урахуванням знижки комунальної». При цьому до цього року постачальники комунальних послуг отримували компенсацію за субсидії газом, а не грошима. І тільки в 2018-му держава ввела монетизацію на рівні підприємств. Тобто тепер постачальники отримують гроші», — повідомляється в матеріалі.

Решту українців теж чекає ця новинка. Субсидії тепер будуть виплачуватися грошима, а в платіжках стануть вказувати «повну» суму. Отримані фінанси можна буде використовувати при розрахунку за комунальні послуги.

Відомо, що перших другий етап монетизації торкнеться об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Мова йде не про всі комунальні послуги, а тільки про платежі за утримання будинку та прибудинкової території, вивезення сміття (внески, які сплачуються в ОСББ).

Для тих, хто створив ОСББ в якості пілотного проекту, є можливість заробити повноцінну монетизацію всіх субсидій. Гроші вони будуть отримувати на картки. Причому готується не один варіант — платити через «Укрпошту», відкрити спеціальні карти в одному з державних банків, перераховувати гроші на відкриті рахунки (пенсійний тощо). Інші українці з субсидіями отримають «комунальну знижку» грошима лише в січні 2020-го.

Крім того, зростання отримувачів субсидії зумовило підвищення тарифів на ЖКГ в кінці 2018 — на початку 2019 року. Кількість домогосподарств, які звернулися за субсидіями, у травні у порівнянні з квітнем помітно зросла, адже почався процес перепризначення субсидій на новий календарний рік