Судитимуть трьох бойовиків нзф «днр», які на Миколаївщині катували українців | Кримінальні новини

01.08.2023 13:00

Миколаївською обласною прокуратурою затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно командира та його двох підлеглих військовослужбовців 127 стрілецького полку мобілізаційного резерву 1 армійського корпусу «днр» за фактами  вчинення державної зради та порушення законів та звичаїв війни.

Слідством встановлено, що з початку окупації Баштанського району Миколаївської області командир полку очолив «військову комендатуру» в окупованому селищі. За його наказом підлеглі військовослужбовці незаконно затримували мирних жителів, шукаючи людей з активною громадянською позицією.

Підозрювані, за попередньою змовою, затримали чотирьох мирних жителів, серед яких були колишні військовослужбовці ЗСУ. Від чоловіків вимагали інформацію про розташування сил ЗСУ, їх службу в Збройних Силах. Також їх намагались схилити до співпраці з ворогом.

Під час незаконного утримання цивільних систематично били, при цьому застосовуючи сексуальне насильство, погрожували їм розправою, утримували у нелюдських умовах.

За матеріалами Миколаївської обласної прокуратури

Источник