Рада розширила повноваження Нацбанку та інших фінустанов

Парламент прийняв закон, що надає право НБУ, НКЦПФР та НКРРФУ карати недобросовісних постачальників фінпослуг.

Депутати вирішили підвищити довіру споживачів фінпослуг до фінансового сектору. Тепер керівників фінустанов, які ввели в оману клієнта або «забули» розповісти про умови угоди й так далі, чекає персональна відповідальність. Рада схвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт (№1085-1) «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України про захист прав споживачів фінансових послуг». «За» проголосували 309 народних обранців, інформує Ukr.Media.

Документ пропонує створити механізми захисту їх прав та інтересів, забезпечити кращу поінформованість споживачів про фінансові послуги, які їм пропонуються та надаються. Згідно з пояснювальною запискою, він також усуває прогалини та неузгодженості в чинній системі нормативно-правового забезпечення захисту прав споживачів фінпослуг, зокрема в законі «Про споживче кредитування».

Також в ньому прописано доповнення відповідних законодавчих актів нормами, які надають органам, що здійснюють держрегулювання ринків фінансових послуг, чіткий перелік повноважень для реалізації завдання захисту прав споживачів таких послуг.

Органами, про які йдеться в документі, є Нацбанк (НБУ), Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері ринків фінансових послуг (НКРРФУ).

Прийнятий Верховною Радою законопроєкт дає їм право застосовувати до фінансових установ та інших суб'єктів господарювання, що надають фінпослуги, заходи впливу та накладати на посадових юросіб або фізосіб-підприємців, які надають фінпослуги, адміністративні стягнення. Штрафувати будуть за перше порушення від 850грн. до 17 тис. грн., а за повторне — від 17 тис. грн. до 34 тис. грн.

«НБУ отримав повноваження захищати права споживачів фінпослуг. Парламент підтримав закон. Важлива новація — фінустанови зобов'язані розкривати реальну вартість послуг. Якщо споживачі будуть бачити якісь порушення, вони можуть поскаржитись НБУ», — написав він на своїй сторінці у Twitter