Путіну на замітку: ТОП-5 найбільш болісних смертей диктаторів

Мільярди людей чекають звісток про стан кривавого диктатора сучасності — світ розбурханий тим, що президент Росії Володимир Путін давно не з'являвся на людях. І хоча прес-секретар лідера РФ Пісків запевняє, що Путін просто зайнятий — мовляв, не всі зустрічі глави держави публічні, саме час згадати деякі сторінки історії.

ТОП-5 найбільш болісних кончин диктаторів ХХ століття у різних країнах

Першим у скорботному рейтингу згадується не дуже відомий, але гідний уваги португалець, Антоніу ді Салазара.

До речі, незважаючи на репресивний і авторитарний режим, а також на жорстку колоніальну політику Салазар на початку XXI століття залишається досить популярним серед португальців. При Салазаре (він правив з 1932 по 1968 рік) Португалія залишалася великою колоніальною державою, зберігши під своїм впливом Азори, Мадейру, Кабо-Верде, Сан-Томе і Прінсіпі, Анголи, Гвінеї Бісау, Кабінду і Мозамбік в Африці, Діу, Даман і Гоа в Індії, Макао в Китаї і Східний Тимор в Південно-Східній Азії.

Португальський диктатор Антоніу Салазар

Втім, на початку 70-х, після смерті диктатора, Португалія була найбіднішою країною Західної Європи, що займає 39 місце за рівнем життя. Політика режимів Антоніу Салазара і Марселу Каэтану за півстоліття перетворила країну на одне з найбільш відсталих аграрних європейських держав, багато португальці в цей час були безграмотними. Крім того, Салазар "прославився" політичними репресіями та наступом на свободу слова.

Смерть Салазара була трагікомічною — він впав зі стільця, що спровокувало інсульт. Помер португальський диктатор у 1968 р., після чого його режим протримався ще кілька років, завдяки діяльності соратників Салазара.

Другий "герой" — румунський комуністичний диктатор Ніколає Чаушеску. Був розстріляний 25 грудня 1989 року за вироком революційного військового трибуналу, разом з дружиною Оленою (дружина була його першим віце-прем'єром).

Момент страти Чаушеску і його дружини

У звинуваченні Чаушеску значилося: "винен у геноциді, що привело до 60 тисяч людських жертв; підриві державної влади шляхом організації збройних акцій проти власного народу; зруйнуване і пошкоджене державне майно; організації вибухів у містах; підриві національної економіки; спробі втечі з країни з використанням коштів, які зберігалися в іноземних банках, на суму 1 млрд. доларів.

"Бронза" рейтингу залишилася за ще одним одіозним правителем, смерть якого може бути показовою для деяких сучасних правителів — італійського фашиста Беніто Муссоліні, соратника Адольфа Гітлера. У вересні 1938 р. Муссоліні був одним з організаторів Мюнхенської змови, що зумовив захоплення Чехословаччини Німеччиною і що сприяла розв'язанню другої світової війни.

Муссоліні і Адольф Гітлер

27 квітня 1945 р. в містечку Донг на півночі Італії невеликий загін партизан зупинив відступаючю німецьку частину. Під час обшуку однієї з вантажівок в ньому був виявлений диктатор, якого згодом розстріляли представники. Після смерті тіло Муссоліні в знак ганьби було підвішене шкереберть.

На четвертій позиції — колишній правитель Іраку Саддам Хусейн. 5 листопада 2006 р. Вищий кримінальний трибунал Іраку визнав Саддама винним у вбивстві 148 шиїтів і засудив до смертної кари через повішення

.

Страта Саддама Хусейна

При цьому сотні іракців, родичі жертв Саддама, звернулися до влади з проханням призначити їх катами. Багато вимагали для диктатора публічної страти, але влада пішла на компроміс — смерть Саддама змогла побачити велика делегація обраних, а також записали кару на відео.

Завершує першу п'ятірку Муаммар Каддафі, лівійський диктатор, який закінчив життєвий шлях насильницькою смертю. І це незважаючи на те, що, не в приклад Путіну, дбав про громадян своєї країни і про їх добробут. був убитий 20 жовтня 2011 р. після завершення битви за Сирт — останнього бою громадянської війни в Лівії. Коли повстанці захопили диктатора в полон, Каддафі був поранений в обидві ноги. Його відтягли в дренажний трубопровід, розташований під дорогою, де він потім був знайдений.

ЗМІ з посиланням на алжирське інформаційне агентство "Algeria-ISP" призвели жахливі подробиці останніх годин життя Каддафі. Син генерала Абу Бакра Джабера Юніса, соратника диктатора з часів революції 1 вересня, розповів, що спочатку Каддафі просто били і принижували, але потім багато стали кричати "Не вбивайте його швидко, давайте його помучимо!". Тоді один з бунтівників дістав багнет-ніж і почав тикати в Каддафі ззаду, поки інші тримали лівійського лідера за прострелені в плечах руки. Садист поколов Каддафі задній прохід, садист поступився місцем підліткам, які також почали жорстоко знущатися над Каддафі. Інші бунтівники били полоненого по обличчю, сипали в рани пісок і робили зовсім жахливі речі, про яких виданню вважало за краще не писати. Тортури тривала з 9 ранку до 12 дня, причому чергу з катів перевищила сотню осіб.

Після вбивства Каддафі протягли за ноги вулицями Сирта, а щоб подивитися на понівечене тіло колишнього правителя, лівійці шикувалися в чергу.