Погрози журналісту Ніколову: прокуратура розпочала кримінальне провадження

Погрози журналісту Ніколову: прокуратура розпочала кримінальне провадження

У Києві правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом перешкоджання роботі журналіста. Кримінальне провадження відкрили після повідомлення про протиправні дії групи невстановлених осіб біля квартири кореспондента у Дарницькому районі. Наразі поліцейські проводять заходи по встановленню фігурантів, причетних до переслідування репортера.

Про це, як передає , йдеться в повідомленні Київської міської прокуратури.

 

“… група осіб прибула до багатоквартирного будинку в Дарницькому районі, в якому проживає спецкореспондент одного з видань. Перебуваючи на міжквартирному ходовому майданчику біля квартири журналіста, вони вчиняли протиправні дії”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що правоохоронні органи вживають заходи, спрямовані на встановлення причетних осіб.

Кріт мого, за процесуального керівництва Дарницької окружної прокуратури Києва розпочато кримінальне провадження за фактом впливу на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків та переслідування останнього у зв’язку з його професійною діяльністю (ч. 2 ст. 171 КК України).

У прокуратурі зауважили, що “вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків або переслідування журналіста у зв’язку з його законною професійною діяльністю караються штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до чотирьох років”.

Нагадаємо, у неділю, 14 січня, невідомі зловмисники намагалися вломитися у квартиру редактора і співзасновника видання “Наші гроші” Юрія Ніколова. Але, за словами Ніколова, оскільки його самого у той момент не було вдома, своїми діями вони лише налякали мати журналіста. Через деякий час зловмисники випустили на одному з російськомовних Телеграм-каналів допис про цю “подію”. Згодом поліція почала перевірку факту погроз журналісту.

Источник