Нью-Йорк змінює будівельні норми через масову загибель птахів

Влада міста прийняла закон про «пташині вікна».

Міська рада Нью-Йорку ухвалила закон, який спрямований на забезпечення безпеки птахів в міських умовах. Щоб пернаті не врізалися в скляні елементи будівель, споруди повинні відповідати певним вимогам. Прихильники законопроєкту сподіваються, що ця ініціатива пошириться і на інші регіони, інформує Ukr.Media.

Нью-Йорк розташований на Атлантичному перелітному шляху, а також на приливному гирлі річки, що робить його місцем біологічного різноманіття птахів. Понад сто видів пернатих пролітають через місто щороку під час весняних і осінніх міграцій, здійснюючи зупинки у міських парках.

Але в міському середовищі смертність птахів зростає. Організація NYC Audubon відстежує рівень смертності птахів у місті з 1997 року, приділяючи особливу увагу міграційним періодам. За її оцінками, від зіткнень з вікнами щорічно вмирає від 90 000 до 230 000 птахів.

Згідно з законопроєктом, в будь-яких нових будівлях або при реконструкції старих повинні використовуватися скляні елементи з коефіцієнтом ризику нижче 25. Прозорі вікна мають коефіцієнт 100, але використання напівпрозорого або непрозорого матеріалу, а також візерунків на склі знижує коефіцієнт ризику. Менеджер NYC Audubon Молл Адамс відзначив, що більшість зіткнень з прозорою поверхнею відбувається нижче перших 23 метрів будівлі.