На Київщині відремонтували укриття в майже 900 закладах освіти (відео)

На Київщині відремонтували укриття в майже 900 закладах освіти (відео)

У Київській області протягом 2022-2023 років відремонтували захисні споруди в майже 900 закладах освіти. Сьогодні триває будівництво укриттів подвійного призначення ще в 19 школах та садочках, ремонтують сховища у 65 закладах освіти. Загалом у регіоні в навчальних закладах облаштовано 1269 об’єктів цивільного захисту.

Про це, як передає , йдеться в повідомленні начальника Київської обласної державної адміністрації (КОДА) Руслана Кравченка.

 

Як зазначив очільник Київської ОВА, для їх будівництва та капітального ремонту залучались кошти державного, обласного та місцевих бюджетів.

“Сьогодні будуємо нові укриття подвійного призначення ще у 19 закладах освіти, ремонтуємо – в 65. Із них у 39 об’єктів готовність становить понад 75%. Загалом на сьогодні облаштовано в школах, дитсадках та профтехучилищах  1269 об’єктів цивільного захисту”, – повідомив Руслан Кравченко.

«Слово “укриття” стало звичним для наших дітей. Але це не просто місце, де можна перечекати небезпеку. Воно має бути зручним та комфортним, щоб дитина не боялася. Доцільно, щоб у позанавчальний час у таких приміщеннях могли проводитися спортивні секції та гуртки. Або навіть чемпіонат із настільного тенісу, як це зробили в укритті подвійного призначення в Юрівському ліцеї Гатненської громади. Його на умовах співфінансування області та громади відкрили зовсім нещодавно. Тут є все, що потрібно для комфортного перебування”, – розповів Кравченко.

Він нагадав, що сучасне та зручне протирадіаційне укриття понад 1 тис. м² відкрили цього тижня разом із Міністром з питань стратегічних галузей промисловості Олександром Камишіним у ліцеї “Ерудит” в селі Новосілки Чабанівської громади. Одночасно тут можуть перебувати майже 600 дітей. 

Крім того, проінспектували будівництво двох протирадіційних укриттів для навчальних закладів Бориспільського району. 

“Продовжуємо працювати над тим, щоб усі дитячі садки та школи Київщини мали сховища. І головне – щоб вони були комфортні”, – підкреслив начальник КОВА.

Нагадаємо, у Новосілках Чабанівської громади відкрили протирадіаційне укриття в ліцеї “Ерудит”. У сховищі, площею 1075 м², можуть перебувати 590 осіб. Під час навчального процесу в укритті зможуть перебувати діти та педагоги, а в інший час сховище також буде доступним для мешканців громади.

Источник