На човнах за гроші переправляли ухилянтів до Молдови – викрито двох учасників схеми. ФОТО | Кримінал Києва

4

За процесуального керівництва Подільської окружної прокуратури громадянину Грузії та киянину повідомлено про підозру у незаконному переправленні військовозобов’язаних осіб через державний кордон України.

За даними слідства, підозрювані організували схему незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон України до Республіки Молдова.

Один з учасників схеми — киянин, підшуковував чоловіків, які хотіли поїхати з України та за 8,5 тис доларів США пропонував їм перетнути кордон поза межами пункту пропуску. Він також пояснював як це зробити і хто може їм допомогти, за що отримував свою частину коштів від «клієнтів».

Другий підозрюваний — громадянин Грузії, відносно якого в суді розглядається обвинувальний акт за вчинення розбійного нападу, організовував безпосереднє перевезення чоловіків до державного кордону у Вінницькій області. Там співучасники злочину переправляли чоловіків човнами через р. Дністер до Республіки Молдова.

В Молдові ухилянтів зустрічали інші учасники групи та проставляли в закордонних паспортах чоловіків відповідні відмітки про в’їзд. 

У ході контролю за вчиненням злочину після отримання коштів учасників схеми затримали в порядку ст. 208 КПК України.

Наразі до суду скеровані клопотання про обрання їм запобіжних заходів.

Досудове розслідування здійснюється слідчими УП в метрополітені ГУНП у м Києві за оперативного супроводження УСР у м. Києві ДСР НП України.

За матеріалами Київської міської прокуратури

Источник