Майданчик для продажу городини біля ринку «Господар» – не «міні-ринок» і ним не буде. Чому?

Близько 1,5 місяці тому міська рада розпочала чергову «активну фазу»  боротьби зі стихійною торгівлею. Цього разу одним із «методів» боротьби було облаштування на майданчику біля ринку «Господар» трьох рядів столиків та засадження квітами газонів на тій ділянці бульв. Незалежності, де був один із найбільших осередків стихійної торгівлі. Та чи допомогли квіти на газонах та облаштування столиків на майданчику за «Господарем» побороти стихійну торгівлю і чому «переселення» продавців городиною на майданчик за ринком – не шлях до викорінення стихійної торгівлі?

Робочі групи за участі представників управління інспекції та контролю, а також правоохоронців, останні 1,5 місяця почали частіше з’являтися на найбільших осередках стихійної торгівлі.

Продавцям городиною вчергове вказують на неприпустимість торгівлі в невстановленому місці із землі, вчергове виписують адмінпротоколи. А на бульв. Незалежності, де був найбільший осередок «стихійки», комунальники навіть скопали і засадили квітами витоптаний газон.


Майданчик для продажу городини біля ринку «Господар» – не «міні-ринок» і ним не буде. Чому?

Але рейди малоефективні, а інші «дії» влади продавців городиною не зупининяють: переважна їх більшість просто перемістилася тротуаром далі – до пенсійного фонду. І лише одиниці пішли за ринок «Господар», де комунальники облаштували для пенсіонерів, які торгують городиною, безкоштовні місця – встановили три ряди столиків. Ще менше продавців пішли торгувати на сам ринок.

Ті одиниці, що прийшли торгувати на майданчик за ринок, скаржилися не лише на непрохідне місце, відтак брак покупців, а і на відсутність лавок для сидіння та накриття, яке б рятувало від палючого сонця чи дощу.

Пару тижнів тому під час оперативної наради журналісти «Трибуни» звернулися до міського голови з проханням подбати про пенсіонерів і облаштувати торговельні місця лавками та зробити накриття.

І міський голова пообіцяв. Навіть зобов’язав директора КП «Бровари- Благоустрій» Андрія Сторчового встановити протягом тижня лавки.

І питання навіть не в тому, що лавки так і не встановлені протягом двох тижнів –  на комунальній землі за ринком «Господар» апріорі немає і не буде ніякого «міні- ринку», бо ця земля має інше призначення. Власне, це можна побачити і на Генплані, це підтвердив журналістам «Трибуни» і сам міський голова.

«Майданчик за ринком –  земля загального користування. Згідно з проєктом, до будівлі на вул. Героїв України, 18  мають бути заїзні і виїзні «кишені», – каже Ігор Сапожко. Але на даний час, воєнний час, земля не використовуватиметься за цим призначенням. Під час нарад обласної військової адміністрації були неодноразові пропозиції облаштувати тимчасові майданчики для продажу власної продукції. Такі пропозиції були і в нас. Враховуючи, що ця територія нікому не заважатиме, вирішили на землях загального користування облаштувати столики, де люди можуть торгувати власною городиною. У мирний час, коли відбуватиметься облаштування цього майданчика, це все прибереться».


Майданчик для продажу городини біля ринку «Господар» – не «міні-ринок» і ним не буде. Чому?


Майданчик для продажу городини біля ринку «Господар» – не «міні-ринок» і ним не буде. Чому?

Окрім цього, за словами мера, цей майданчик використовується для сезонного продажу розсади. Саме з таким проханням свого часу звернулися до міського голови продавці розсади. (Нині ж на майданчику продають саджанці квітів).

«Ми створюємо умови для тимчасового продажу людьми власної продукції, питання облаштування там міні- ринку не стоїть», –  зазначає Ігор Сапожко.

Найбільше переймаються тим, що за ринком на комунальному майданчику безкоштовно торгують люди, власники ринку «Господар», адже продавці городиною не поспішають йти торгувати на ринок і сплачувати 30 грн за містове. Найголовніший аргумент – непрохідне місце.

Продавці вимагають у влади одного – залишити їх у спокої і дозволити торгувати в людних місцях із землі, адже це єдиний нині спосіб вижити для селян та людей, які не мають роботи. Або ж облаштувати в людних місцях міні-майданчики для торгівлі.  Перше – навряд – цього не дозволяє закон.  Друге – можливо, але не в Броварах.

Тож наразі ситуація така:

  •  стихійна торгівля на найбільших осередках після чергового «гоніння» нікуди не зникає, лише «переїздить»  із місця на місце, позаяк це найбільш прохідні місця.
  •  «Міні- ринок» – торговельний майданчик, який функціонував на бульв. Незалежності, 10 кілька років тому, ніхто не відновлюватиме. Серед головних причин – скарги людей сусідніх будинків.
  •  Торговельний майданчик на комунальній землі за ринком «Господар» ніхто не облаштовуватиме, позаяк у перспективі там не буде міні-ринку. Те, в якому стані наразі перебуває цей майданчик для тимчасової торгівлі, найімовірніше, він таким і залишатиметься ще довгий час, як «альтернатива» для «стихійних» торговців. Але зовсім не як вихід і вирішення ситуації зі стихійною торгівлею в місті.

Відтак, стихійна торгівля в Броварах була, є і найближчим часом буде, бо системно цим питанням ніхто не займався і не займається.

Джерело