Київрада просить парламент врегулювати продаж і “агресивну рекламу” небезпечних напоїв, популярних серед молоді

Депутати Київської міської ради звернулись до Верховної Ради України з проханням врегулювати на законодавчому рівні питання продажу та рекламування енергетичних напоїв на території України з метою сприяння здоровому способу життя населення.

Про це розповіли в Київраді.

Як зазначив депутат Київської міської ради Сергій Артеменко, неконтрольована доступність, порівняно з алкогольними напоями, а також агресивна реклама, зумовлюють постійне підвищення попиту на енергетики серед неповнолітніх.

При цьому, за його словами, наявна реклама не забезпечує належного інформування про можливий негативний вплив вживання енергетичних напоїв на здоров’я людини, а також про можливу небезпеку, яку несе цей продукт для окремих категорій населення.

Виробники не вказують правдиву інформацію, а навпаки стверджують, що енергетичний напій позбавляє втоми, надає бадьорості, підвищує витривалість, концентрацію, швидкість реакції, покращує пильність та емоційний стан, стимулює обмін речовин“, – зазначив він..

Тож міські депутати вважають, що задля імплементації європейських норм та стандартів необхідно встановити правові засади обігу енергетичних напоїв в Україні та обмеження споживання цього продукту.

Київська міська рада просить парламентарів законодавчо передбачити, що в Україні має проводитись державна політика обмеження енергетичних напоїв, а їх реклама, як і інших товарів, шкідливих для здоров’я людини, здійснюється відповідно до Закону України “Про рекламу”.

Також необхідно визначити на законодавчому рівні поняття “енергетичний напій” та закріпити вимоги його маркування. Крім цього, енергетичні напої мають розливати виключно у скляну тару, і на видимій стороні етикетки виробники мають зазначати всі застереження. А також необхідно заборонити продаж енергетиків особам, які не досягли 18-річного віку, та повністю заборонити роздрібну торгівлю енергетичних напоїв з вмістом алкоголю“, – пояснив Сергій Артеменко.

Джерело