Як доглядати за автомобільними дисками

 

Бездоганний вигляд автомобіля – гордість будь-якого автовласника. Важлива кожна деталь, в тому числі, і стан автомобільних дисків. Регулярний і правильний догляд за ними підвищує комфорт і безпеку їзди. Уважне ставлення до машини в цілому і до коліс зокрема – запорука її довголіття і безпеки. Диски будь-якого виду, навіть найбільш дорогі і якісні, в процесі експлуатації зношуються. Ось чому важливо слідувати правилам догляду за дисками.

Догляд за штампованими дисками

Сталеві штамповані диски на заводі-виробнику покриваються або порошковою емаллю, або двокомпонентними фарбами. За умови точного дотримання технологічних правил фарбування таке покриття досить довго захищає диски від впливу зовнішніх факторів. Але треба брати до уваги, що при неглибоких пошкодженнях ризик виникнення корозії зводиться до нуля, тому що в такому покритті не з’являються мікропори в результаті випаровування розчинника.

Корозія виникає тільки в тих місцях, де покриття пошкоджено досить глибоко. Найчастіше такі пошкодження з’являються під час шиномонтажу по краях обода, а також в результаті обкатки нових дисків під час руху автомобіля.

 

Оскільки штамповані диски виготовляють з низьковуглецевої сталі, вони досить швидко іржавіють. Крім того, завдяки пористості іржі волога пробирається під покриття і вражає корозією сусідні ділянки. Таким чином корозія може поширитися по всій поверхні диска. Щоб цього не сталося, необхідно вжити наступних заходів:

  • пошкоджене місце потрібно зачистити до металу;
  • зачищене місце покрити фосфатуючим ґрунтом;
  • пофарбувати диск відповідною фарбою.

Будь-яку неприємність простіше попередити, ніж боротися з важкими наслідками. Для профілактики колісні диски необхідно ретельно мити, особливо в зимовий період: реагенти, бруд, снігова каша і льодяний пил можуть завдати значної шкоди захисному покриттю дисків, проникаючи навіть в найнезначніші відколи.

Догляд за литими дисками

 

Такий тип комплектуючих виробляють з різного роду алюмінієвих сплавів. Вони, як правило, стійкі до жорстких хімічних впливів: при зовнішніх пошкодженнях на поверхні миттєво утворюється оксидна плівка, яка оберігає сплав від руйнівних реакцій. В сухому кліматі можна обійтися підфарбовуванням сколів на поверхні диска. Час від часу корисно обробляти лакофарбове покриття дисків поліроллю.

При підвищеній вологості повітря алюміній навіть при невеликих подряпинах швидко вступає в хімічні реакції з навколишнім середовищем. Поверхня металу може покриватися пухким білим шаром, який впливає на фарбу, піднімає її, відриває від поверхні і майже повністю оголює колісний диск. Саме з цієї причини в спеціалізованих магазинах можна побачити велику кількість реактивів, які випускаються спеціально для догляду за литими дисками:

  1. Консерванти. Утворюють на поверхні диска міцну плівку, яка надійно протистоїть проникненню вологи.
  2. Очищувачі. Змиваючи бруд, вони одночасно заповнюють мікротріщини на поверхні лакофарбового покриття.
  3. М’які і абразивні поліролі. Потрібні для ліквідації дрібних подряпин, а також для того, щоб надати фарбі водовідштовхувальних властивостей. Застосовуються також з метою профілактики.

Крім пофарбованих легкосплавних дисків, у продажу можна побачити диски, які мають покриття анодного або гальванічного характеру. Для їх захисту звичайні хімічні реактиви майже не працюють. Для таких комплектуючих підійдуть спеціальні препарати, призначені для хромованих дисків.

Детейлінг

Ця процедура передбачає цілий комплекс заходів з догляду за дисками: мийка, знежирення, очищення, відновлювальне полірування, нанесення захисного покриття тощо. В результаті комплектуючі набувають первинного вигляду і будуть служити ще не один рік.

Дорожній пил, бітум, агресивні хімічні сполуки, щебінь, що відскакує від коліс під час руху, великі навантаження – все це псує автомобільні диски, призводить до появи все більшого числа дефектів. Щоб усунути косметичні пошкодження, зробити диски сяючими і продовжити термін їх експлуатації, використовується детейлінг колеса.

Послуга включає не тільки очищення і полірування дисків, але і їх подальший захист. Процедура складається з кількох етапів:

  • очищення від забруднень всіх видів;
  • шліфування та полірування, усунення дефектів;
  • фінішне покриття складом з гідрофобними властивостями.

Таку процедуру можна зробити якісно лише в сервісному центрі, адже вона потребує використання професійного обладнання і специфічних засобів. Автохімія, яка використовується в процесі полірування і захисту дисків, потребує правильного, професійного підходу.

Чому важливо доглядати за колесами

Колеса – одна з важливих частин зовнішнього вигляду авто. Крім того, це єдина деталь, яка має контакт з дорожнім полотном. Отже її треба тримати в належному стані, дотримуючись простих правил догляду. Якщо вживати цих заходів регулярно, чистка буде нескладною.

Потрібно очистити колесо від бруду, обробити поліроллю, а після захистити від подальших забруднень і пошкоджень. Серйозною проблемою при чищенні є гальмівний пил, іноді його дуже складно прибрати, але впоратися з ним допомагають спеціальні засоби.

 

Щоб виконати правильний догляд, потрібно підібрати ті засоби, які будуть оптимальними саме для вашого типу коліс. Якщо використовуються моделі заводського типу, то потрібно враховувати, що вони покриті шаром захисного лаку. Це значно полегшує чистку, бо можна використовувати абсолютно різні засоби і не боятися окислення покриття.

Перед початком процедур переконайтеся, що колеса охололи після їзди. Навіть якщо ви проїхали зовсім небагато, дайте температурі знизитися. При чищенні коліс найкраще використовувати автошампунь і рукавичку з мікрофібри. Цього достатньо, щоб зробити нормальний догляд, але це працює тільки в тих випадках, коли догляд проводиться регулярно.

Щоб колеса виглядали чистими і новими після чистки достатньо довго, слід нанеси на них захисний шар. Найчастіше цим шаром є герметик або віск, але найкраще застосовувати спеціальні засоби, які залишають після себе гладку поверхню, захищаючи колеса від шкідливих впливів.