Єврокомісія виплатила Україні ще 1,5 млрд євро допомоги

Єврокомісія виплатила Україні ще 1,5 млрд євро допомоги

Єврокомісія виплатила 1,5 млрд євро в рамках пакету макрофінансової допомоги для України на суму до 18 млрд євро у 2023 році. За допомогою цього інструменту ЄС прагне допомогти Україні покрити її негайні потреби у фінансуванні. З сьогоднішнім платежем Україна наразі отримала цього року 13,5 млрд євро макрофіну.

Про це  стало відомо з повідомлення Європейської Комісії 22 вересня 2023 року.

 

“Ця підтримка допоможе Україні продовжувати виплачувати заробітну плату та пенсії, а також підтримувати роботу основних державних послуг, таких як лікарні, школи та житло для переміщених осіб. Це також дозволить Україні забезпечити макроекономічну стабільність та відновити критично важливу інфраструктуру, зруйновану Росією під час її загарбницької війни, таку як енергетична інфраструктура, водні системи, транспортні мережі, дороги та мости”, – сказано в релізі ЄК.

Наступні три транші в рамках цьогорічної програми макрофінансової допомоги, з урахуванням рівня виконання Україною погоджених сторонами умов структурної політики, очікуються до кінця 2023 року.

Загалом з початку повномасштабної війни підтримка України та українців з боку ЄС становить близько 81 млрд євро (“Це включає фінансову, гуманітарну, надзвичайну бюджетну та військову підтримку України з боку ЄС, держав-членів та європейських фінансових інституцій, а також ресурси, надані для допомоги державам-членам у задоволенні потреб українців, які рятуються від війни”). 

20 червня Єврокомісія запропонувала створити спеціальний Механізм, що забезпечить “послідовну, передбачувану та гнучку підтримку Україні” на період 2024-2027 років на загальну суму до 50 мільярдів євро.

Як інформувала , міністр фінансів України Сергій Марченко напередодні представив у Верховній Раді проект державного бюджету на 2024 рік. За словами Марченка, потреба у міжнародному фінансуванні складатиме у 2024 році щонайменше 42,83 млрд доларів (“Заплановано залучення коштів від міжнародних партнерів, зокрема Сполучних Штатів Америки, Міжнародного валютного фонду, Європейського Союзу, Світового банку, Японії”).

Источник