Грабував цивільних на Броварщині: полоненого окупанта засудили до 12 років в’язниці. ФОТО, ВІДЕО

У середу, 3-го серпня, Шевченківський районний суд Києва засудив до 12-ти років ув’язнення військовослужбовця росії з Самари Сергія Захарова. Росіянин пограбував будинок у селі Перемога Броварського району. Про це повідомляє «Судовий репортер».

За даними слідства, 3-го березня окупант разом із товаришами по службі пограбував будинок українців у селі Перемога.

У суді Захаров повністю визнав провину, погодився давати свідчення і не проти спрощеного розгляду справи без дослідження доказів. Із суддею він спілкувався через перекладача, оскільки не розуміє української мови.


Грабував цивільних на Броварщині: полоненого окупанта засудили до 12 років в’язниці. ФОТО, ВІДЕО

Сергій Захаров

На засіданні окупант розповів, що проникнути в будинок йому наказало командування.

«Після цього ми вирушили із сержантом Рамазановим у будинок. Зайшли, там усе вже відкрито було. Він завів нас, сказав двох до однієї кімнати відправимо, трьох – до іншої. Зайшли до кімнат, знайшли ноутбук. Сказав, давайте сюди. Потім фотоапарат знайшли, два жорсткі диски були там, теж сказав – сюди. У шафі були коштовності: обручки золоті, сережки. Сказав також – забирайте з собою. У наступній кімнаті солдат знайшов пневматичну гвинтівку, сказав – теж забирайте. Потім вийшли до іншої кімнати, там знайшли мобільний телефон смартфон, сказав – теж забираємо. У шафі знайшли ще коштовності — ланцюжки, обручки, сказав – теж забирайте. Після цього сказав: «Все, йдемо». Ми вийшли, пішли до командира роти», – сказав суду Захаров.

Командиру роти окупанти віддали все награбоване майно, окрім коштовностей, які тримали при собі. У Захарова вже після того, як узяли в полон, виявили золоті каблучки з цирконієвими вставками, браслети та сережки.

Вартість вкрадених коштовностей оцінили в 13 тисяч 90 гривень. У будинку, за словами окупанта, на момент пограбування нікого не було.

Постраждала

На засіданні суду була присутня потерпіла мешканка села Перемога Людмила Білоус. Вона впізнала прикраси, які знайшли в Захарова.


Грабував цивільних на Броварщині: полоненого окупанта засудили до 12 років в’язниці. ФОТО, ВІДЕО

Людмила Білоус

Білоус розповіла журналістам, що 1-го березня окупанти виселили її родину з дому. Сім’я пішла жити до інших людей, дев’ять днів ховалась у льоху.

Після себе загарбники залишили перевернуті та заміновані будинки, гранати на столі та розтяжки на ліжках. Свої речі люди виявили в окопах, виритих військовими росії.

Вирок

У суді Захаров сказав про бажання потрапити до списків на обмін. Потерпіла також була не проти обміняти окупанта «на хоч п’ять чи десять українських захисників».

Державний адвокат звертав увагу суду на те, що обвинувачений визнав провину, утримує малолітню дитину та співпрацював зі слідством. Він та прокурор просили суд врахувати каяття солдата росії. Проте суд не помітив «емоційної реакції, характерної для щирого каяття» і пом’якшувальної обставини не врахував.

Таким чином, окупант Захаров отримав 12 років позбавлення волі – максимальний захід згідно за ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України «Порушення законів та звичаїв війни».


Грабував цивільних на Броварщині: полоненого окупанта засудили до 12 років в’язниці. ФОТО, ВІДЕО

Довідка

Сергій Захаров – старшина, командир стрілецького відділення 15-ї окремої мотострілецької бригади, в/ч 90600 (Самарська область).

Народився в Удмуртії у 1984 році, здобув 11 класів освіти, не одружений, є донька 2020 року народження, живе в Самарі.

28-го лютого його підрозділ стояв у селі Перемога, що на Броварщині.

На відео, записаному після того, як потрапив у полон, Захаров зізнався, що окупантам потрібно було доїхати до Києва, де за чотири дні нібито мала змінитися влада. Після чого їм нібито обіцяли повернення додому. 29-го березня окупанти відступили від Перемоги та попрямували до Нової Басань. Не дочекавшись підкріплення, підрозділ Захарова потрапив в оточення Збройними силами України.

ФОТО – Судовий репортер

Джерело