Знищення Каховської ГЕС призведе до того, що поля на півдні України вже наступного року можуть перетворитися на пустелі, — Мінагрополітики

Знищення Каховської ГЕС призведе до того, що поля на півдні України вже наступного року можуть перетворитися на пустелі, - Мінагрополітики

Міністерство аграрної політики та продовольства за попередніми оцінками, внаслідок терористичного акту росіянами на Каховській ГЕС, передбачає на Херсонщині затоплення орієнтовно 10 тисяч га сільськогосподарських земель на правобережжі. В міністерстві також наголошують, що знищення Каховської ГЕС призведе до того, що поля на півдні України вже наступного року можуть перетворитися на пустелі.

Про це стало відомо з повідомлення пресслужби Міністерства аграрної політики та продовольства. 

 

“Міністерство аграрної політики та продовольства за попередніми оцінками, внаслідок терористичного акту росіянами на Каховській ГЕС, передбачає на Херсонщині затоплення орієнтовно 10 тисяч га сільськогосподарських земель на правобережжі. А також в декілька разів більше на лівому березі області, який зараз перебуває під окупацією. Детальна інформація буде відома найближчими днями, після аналізу інформації та знімків про розмір затоплення”, – повідомили в міністерстві. 

Зазначається, що через знищення Каховської ГЕС зупиниться водопостачання 31 системи зрошення полів Дніпропетровської, Херсонської та Запорізької областей.  У 2021 році ці системи забезпечували зрошення на 584 тис. га. з яких ми збирали близько 4 млн тонн зернових і олійних культур, на суму близько 1,5 млрд доларів.

“У 2023 році на правому березі Дніпра працюють лише 13 зрошувальних систем. Терористичний акт на Каховській ГЕС фактично залишив без джерела води 94% зрошувальних систем в Херсонській, 74% – в Запорізькій та 30% – в Дніпропетровській областях. Знищення Каховської ГЕС призведе до того, що поля на півдні України вже наступного року можуть перетворитися на пустелі. Без Каховського водосховища постраждають не лише аграрії та водокористувачі, а й джерела питного водопостачання населених пунктів”, – додають в міністерстві. 

Крім того, негативні наслідки знищення Каховської ГЕС також будуть і для рибного господарства. Вже фіксується загибель риб, як молоді так і дорослих особин. Щойно закінчився період нересту і внаслідок падіння рівня води ікра висохне на змілілих ділянках. 

Нагадаємо, у ніч на 6 червня російськими окупаційними військами здійснено підрив Каховської ГЕС. В «Енергоатомі» повідомили, що підрив може мати негативні наслідки для ЗАЕС, проте наразі ситуація контрольована. Підтопленими наразі являються 13 населених пунктів на правому березі Дніпра. Також триває евакуація мешканців області. 

Источник