“Зіркові війни” наших днів: хто і як збиває шахеди над Київщиною

Щоразу після чергової відбитої атаки шахедів ми дякуємо цим людям, хоча нічого про них не знаємо. Мобільні вогневі групи протиповітряної оборони — чи не найбільш закритий підрозділ для журналістів. Їх роботу ретельно приховують від зайвих очей, але їх результати видно постійно — сотні збитих шахедів тільки в небі над Київщиною цього сезону.

Про роботу однієї із таких мобільних вогневих груп ППО розповідає видання АрміяInform, кореспондент якого отримав можливість зустрітися з бійцями і розпитати їх про свою роботу.

“Наші протишахедники”

Хлопці з мобільної вогневої групи ППО зустрічали гостя просто в полі на визначеній точці. Зараз військові не на чергуванні, тому мають час показати свою техніку і розповісти, як виконують завдання.

Білий новенький пікап із зачохленим кулеметом у кузові веде машину журналістів до місця, де можна зупинитись і спокійно поговорити. 

З пікапу вистрибують чотири міцні чоловіки. Це особовий склад вогневої групи. Звичайні вбивці “шахедів”. Або, як їх називають у рідній бригаді — “наші протишахедники”.

Розрахунок мобільної групи це: кулеметник, другий номер кулеметного розрахунку, прожекторист і командир групи.

На задачі мобільна група виїжджає щоночі.

Кожна людина з розрахунку вміє замінити один одного під час виконання завдання. Універсальність у їхньому випадку — це головне.

Хлопці розчохлюють кулемет. “Наша “дашка”, — показують на новенький ДШКМ. Кажуть, що мріють про Browning, але і “дашкою” теж задоволені — під час морозів жодного разу не підводила.

Командир вогневої групи має позивний “Женіх”. До вторгнення працював на своєму СТО. Після 24 лютого 2022 року став на захист країни.

Під стволом автомата у командира групи — пристрій для цілевказання. Він вмикається – і тонкий фіолетовий промінь злітає у небо. Військовий, тримаючи так автомат, стає схожим на персонажа “Зоряних війн”. 

“Війна не питає, скільки тобі років”

…Хлопці показують, як працює їхній прожектор. Вмикають – і білий промінь здіймається у вечірнє небо Київщини. Як вчитель у школі водить указкою по дошці, воїн із позивним “Едді” водить променем по далеких зірках. До 24 лютого 2022 року він працював у відомому інтернет-магазині. Такий позивний обрав, бо любить актора Едді Мерфі. Хлопцю 29 років.

Кулеметник “Махмуд” до вторгнення був складським працівником. Нині свою роботу проти шахедів описує одним словом: “Адреналін!”. Розповідає, що “дашка” стріляє м`яко, він задоволений нею.

“Міха” у цивільному житті працював зварювальником. Не всидів вдома, після того, як росія розпочала широкомасштабне вторгнення. Хоча має 49 років: “А що робити? У нас у підрозділі є й старші за мене — по 56-57 років. Бо війна не питає, скільки тобі”.

Перед прощанням журналісти просять хлопців стати біля машини. Роблять фото на згадку.

Джерело