Хабар за підпоховання у чужу могилу: доглядач столичного кладовища піде під суд

Доглядача Жулянського кладовища судитимуть за хабар у 3 тис. доларів США за виділення та облаштування місця для поховання.

Про це повідомляє столична прокуратура.

За даними слідства, у лютому 2024 року чоловік прийшов на кладовище дізнатись, яким чином можна знайти собі місце для поховання.

Доглядач повідомив, що кладовище є напівзакритим, тобто дозволено лише поховання у родинну могилу. Але за 3 тис. доларів США він дозволить підпоховання у могилу, за якою вже ніхто не доглядає, начебто там похований родич чоловіка, що шукав місце. Для цього потрібно лише принести будь-яке свідоцтво про смерть людини, що померла до 1999 року. Це в подальшому буде підставою дати дозвіл на поховання на напівзакритому кладовищі.

У ході контролю за вчиненням злочину правоохоронці задокументували передачу працівнику Жулянського кладовища 3 тис. доларів США. Підозрюваний на досудовому розслідуванні факт отримання грошей визнав.

Наразі обвинувальний акт відносно 47-річного доглядача Жулянського кладовища скеровано до суду для розгляду по суті (ч. 1 ст. 368 КК України). 

Санкція статті передбачає до чотирьох років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Джерело