Важливі поради по догляду за зубами у холодний період часу.
Догляд за зубами взимку має бути особливим, оскільки в цей час збільшується чутливість зубів до гарячого і холодного. У холодну пору року можуть загостритися стоматологічні захворювання, у деяких пацієнтів зуби починають нити або навіть нестерпно боліти. Ми зібрали найголовніші та найпростіші поради, які допоможуть вам уникнути проблем із чутливістю зубів у зимовий період, інформує Ukr.Media.
Регулярно відвідуйте стоматолога
Це найважливіше правило в догляді за зубами в будь-яку пору року. Слідкуйте за здоров'ям зубів і ротової порожнини, регулярно робіть професійну гігієну ротової порожнини, ця процедура ефективно знімає і попереджає підвищену чутливість.
За морозної погоди краще дихати тільки через ніс
Якщо на морозі дихання здійснюється тільки через рот, то повітря, що вдихається, не зігрівається і на зубні поверхні настає холодний фронт. За навіть незначно відкритих шийок зубів або підвищеної чутливості зубів це призводить до болісних відчуттів, зокрема, під час жування або навіть різких поворотів голови. Якщо дихання через ніс ускладнене, то перед виходом на вулицю можна тимчасово використовувати спеціальні назальні спреї.
Взимку частіше міняйте зубну щітку
Взимку завжди спостерігається підвищення частоти застудних захворювань, а після перенесеної застуди на зубній щітці завжди залишаються вірусна або бактеріальна флора. Вірусна або бактеріальна інфекція на щетині зубної щітки може існувати досить довго. Тому правило — після захворювання обов'язково міняти зубну щітку на нову, у крайньому разі — ретельно її мити та дезінфікувати. На перший погляд, це не має прямого стосунку до стоматологічних захворювань, але багато з них пов'язані з вірусними інфекціями.
Дотримуйтесь правильного раціону харчування
Кислі продукти, наприклад апельсиновий сік, сприяють руйнуванню зубної емалі, оскільки в порожнині рота порушується кислотно-основний баланс, необхідний для ремінералізації поверхневих шарів емалі. Але порушення балансу може бути компенсовано вживанням молочних продуктів, що містять сполуки кальцію, наприклад, продуктів типу сиру. У зимовий час, як правило, відбувається підвищене вживання кисло-солодких фруктів, тому в раціоні слід збільшити частку молочних продуктів. Рекомендуємо після вживання фруктів і соків прополоскати рот звичайною водою. А після кожного прийому їжі через 20-30 хвилин проводити чищення зубів.
Уважніше ставтеся до гігієни порожнини рота.
Такі продукти святкового столу, як смажене м'ясо, печиво, в'язкі солодощі, призводять до швидкого і підвищеного накопичення зубного нальоту в міжзубних проміжках та інших малодоступних місцях зубних рядів. Це провокує розвиток карієсу і пародонтологічних захворювань. Тому необхідно уважніше ставитися до гігієни порожнини рота, не забувати про зубні нитки і спеціальні йоржики для міжзубних проміжків.
Пийте теплі напої, а не гарячі
Теплий напій допоможе зубам не перемерзати, особливо, якщо вам доводиться перебувати на холоді протягом кількох годин.
Від гарячих напоїв на емалі утворюються тріщини. І зуби починають руйнуватися. Зовсім згубно для емалі, якщо чергувати гаряче з холодним, наприклад, каву з морозивом.
Оставьте ответ