Італія зупинила торгівлю з Росією у рублях

Фото: Getty Images Італія відмовилася торгувати з Росією за рублі

Обґрунтуванням для блокування рублевих платежів влада Італії назвала можливе використання такої схеми для обходу санкцій.

Італія припинила приймати російські рублі для оплати товарів, що експортуються у РФ. Про це повідомив очільник Італійсько-російської торгової палати (ІРТП) Фердинандо Пелаццо, пише The Moscow Times.   За його словами, таке рішення ухвалив Комітет фінансової безпеки Італії, який об’єднує декілька міністерств.   «Ми почали проводити угоди, все було нормально, умови є прийнятними. Але потім Комітет… нам повідомив, що не рекомендує цю схему», — розповів Пелаццо.   Обґрунтуванням для блокування рублевих платежів влада Італії назвала можливе використання такої схеми для обходу санкцій. Через це механізм розрахунків у рублях, запущений у лютому, пропрацював лише близько двох місяців. 

За даними Центробанку РФ, минулого року російські імпортери оплатили рублями 30% усіх поставлених з-за кордону товарів. При цьому частка рубля в оплаті імпорту з Європи сягала 47,9%.   Загалом із європейських країн до Росії минулого року було ввезено товарів на 78,5 млрд доларів. Порівняно з першим роком повномасштабної війни проти України європейський імпорт до РФ упав на 12,3%, а порівняно із 2021 роком — на чверть.   При цьому імпорт до Росії з країн G7 — США, Великої Британії, Німеччини, Франції, Італії, Японії та Канади — торік упав до мінімуму за два десятиліття. Щомісяця країни  G7 постачали до РФ товарів на суму менше 2 млрд доларів, хоча у 2017-2019 роках він сягав близько 5 млрд доларів на місяць. 

Раніше повідомлялося, що декілька банків КНР, серед яких найбільший у Китаї ICBC, а також China Citic Bank, Industrial Bank і Bank of Taizhou, перестали приймати платежі в юанях з Росії.

Ще один банк Кіпру закриває рахунки росіян

Источник