За місяць українці обміняли 10 мільйонів ламп розжарювання на світлодіодні енергоощадні лампи

За місяць українці обміняли 10 мільйонів ламп розжарювання на світлодіодні енергоощадні лампи

Понад 2 мільйона українців приєднались до Всеукраїнської програми з обміну ламп, впроваджену Урядом та ЄС наприкінці січня. Майже за місяць від початку програми, українці обміняли у відділеннях “Укрпошти” вже 10 мільйонів жарівок на таку ж кількість світлодіодів.

Про це дізналась з повідомлення пресслужби “Укрпошти”.

 

Згідно з повідомленням, станом на 3 березня, кількість обміняних ламп на Київщині та Дніпропетровщині перейшла позначку в 1 млн, до них наближається Львівщина з 840 тис., Харківщина з 610 тис., Одещина – 600 тис. та Вінниччина з 590 тисячами обміняних ламп.

Зазначається, що в рамках програми підтримки Європейським Союзом українського енергетичного фронту, планується надати Україні 35 млн LED-ламп. Ще 5 млн. ламп профінансувала Франція, яка також долучилася до реалізації проєкту. Станом на цей час до України надійшло близько 20 млн світлодіодів, які рівномірно розподіляються по всій країні.

Програма з обміну ламп реалізується Міністерством економіки, Міністерством цифрової трансформації та “Укрпоштою” за підтримки Європейського Союзу. Вона впроваджується як один з інструментів енергоефективності, які дозволяли б вистояти під час енергокризи та забезпечити баланс енергоспоживання в пікові години.

Програма з обміну ламп стартувала 30 січня в обласних центрах та у Краматорську, Покровську та Кривому Розі. 

Читайте: Від 30 січня можна обміняти п’ять старих ламп розжарювання на стільки ж енергозберігаючих LED-лампочок

Згодом географія проєкту розширилися – до нього долучилися інші міста та смт по всій країні, крім окупованих ворогом територій. З 25 лютого до програми доєдналися великі та маленькі села, жителі яких можуть обміняти по 5 старих ламп розжарювання на стільки ж світлодіодів у стаціонарних відділеннях “Укрпошти”, а також за допомогою пересувних відділень поштового зв’язку. 

Источник