З 7 лютого в Україні змінюються правила ввезення і вивезення валюти

Скільки валюти можна ввезти або вивезти з України без письмового декларування.

З 07.02.2019 р. вводиться в дію новий Закон України "Про валюту і валютні операції" від 21.06.2018 р. № 2473-VIII, інформує Ukr.Media.

У зв'язку з прийняттям згаданого закону, прийнята Постанова НБУ "Про затвердження Положення про транскордонне переміщення валютних цінностей" від 02.01.2019 р. № 3. Ця постанова визначає порядок ввезення, пересилання на територію України, вивезення, пересилання з митної території України або транзит через територію України фізичними особами, юридичними особами та банками валюти та банківських металів.

Фізособа може ввозити до України і вивозити за межі України готівкову валюту та банківські метали в сумі/вартості, що не перевищує в еквіваленті 10 000 євро без письмового декларування митному органу. Якщо ж сума готівкової валюти та банківських металів дорівнює або перевищує 10 000 євро, то необхідно письмове декларування.

Юрособа, в свою чергу, ввозить до України або вивозить за межі України валюти через повноважного представника без обмеження суми на умовах письмового декларування митному органу в повному обсязі за умови, що таке ввезення/вивезення обумовлено господарською діяльністю. При цьому повноважний представник декларує окремо готівкову валюту та банківські метали, які ввозить/вивозить до України з України за дорученням юридичної особи, та власні кошти.

Поки ж дані обмеження регулює Інструкція про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, затверджена постановою Правління НБУ від 27.05.2008 р. № 148.

У ній прописаний той же граничний розмір валюти, яку дозволено ввозити до України без письмового декларування — 10 000 євро.

Однак, в її ч. 2 міститься вимога, щоб вивезення за межі України фізичними особами-резидентами готівки в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, здійснювалося за наявності документів, що підтверджують зняття ними готівки з власних рахунків у банках, та квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з такою готівкою (у разі здійснення такої операції), виключно на ту суму, яка перевищує в еквіваленті 10 000 євро.

Зате нова постанова Правління НБУ такої норми не містить.