У столиці понад пів сотні медичних закладів надають послуги з реабілітації

Послуги з реабілітації у Києві можна отримати в 17 закладах за пакетом медичних послуг “Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах” та в 34 закладах за пакетом “Реабілітаційна допомога дорослим і дітям в амбулаторних умовах”. У кожному із закладів створені мультидисциплінарні реабілітаційні команди.

Про це розповів перший заступник голови КМДА Микола Поворозник на своїй сторінці у Facebook.

Реалії сьогодення такі, що всі галузі мають налаштовуватися на роботу в умовах повномасштабного вторгнення. І одним із надважливих завдань є надання всебічної допомоги нашим Захисникам і Захисницям, зокрема забезпечення сучасних умов для їхнього лікування та реабілітації”, – зауважив посадовець.

За його словами, базовим закладом охорони здоров’я для лікування військовослужбовців уже кілька років поспіль визначено Київський міський клінічний госпіталь ветеранів війни, де є є сучасне обладнання та висококваліфіковані фахівці. Тут Захисники та Захисниці, після отриманих поранень, можуть пройти лікування та реабілітацію. 

За 2023 рік у госпіталі пролікувалися 2 265 військовослужбовців, а за 2022 рік – 809.

В закладі можна отримати нейрореабілітаційну допомогу, ортопедичну, психологічну реабілітацію та комплексну реабілітаційну допомогу.

Із загальної кількості військовослужбовців, які пройшли реабілітацію, 33,8% отримали нейрореабілітаційну допомогу, 29,3% – спеціалізовану медико-психологічну реабілітацію, 24,6% – ортопедичну реабілітацію, 12,3% – комплексну реабілітаційну допомогу”, – зауважив Микола Поворозник.

За інформацією Департаменту охорони здоров’я, загалом медичну стаціонарну реабілітацію отримали 3 222 військових. Крім того, проведено амбулаторно реабілітацію в КДЦ районів міста понад 700 військовослужбовцям.

У профільному департаменті також наголосили, що заклади, які уклали договір з НСЗУ на стаціонарну реабілітацію, забезпечені необхідним обладнанням для відновлення когнітивних, сенсорних та рухових функцій.

Джерело