У Києво-Печерській лаврі проводять 3D-сканування Успенського собору (фото)

У Києво-Печерській лаврі проводять 3D-сканування Успенського собору (фото)

У Києві тривають роботи по оцифруванню Успенського собору, головного храму Києво-Печерської лаври. Процес 3D-сканування національної святині України проводиться в рамках проєкту захисту архітектурних пам’яток культурної спадщини під час війни.

Про це, як передає , йдеться в повідомленні Національного заповідника Києво-Печерська лавра.

 

“Усі ми пам’ятаємо жахливі події 1941 р., коли, внаслідок підриву, собор буквально злетів у повітря. Відбудова пам’ятки ускладнилася тим, що не було її деталізованого плану. Унікальну реконструкцію святині вдалося здійснити в тому числі завдяки довоєнним фотографіям і спогадам очевидців”, – зауважили в заповіднику.

 

Зазначається, що оцифрування собору зовні та всередині дозволить:

  • отримати дані високої точності

  • відбудовувати його в разі будь-яких руйнувань

  • вивчати пам’ятку науковцям та архітекторам

  • створювати нові туристичні продукти

  • знайомити світову спільноту із найкращими архітектурними зразками українського бароко.

  • Проєкт #SaveUkrainianHeritage допомагає захищати спадщину під час воєн та інших конфліктів і фінансується Європейським Союзом, роботи ведуться командою Skeiron.

    Нагадаємо, у червні 2023 року в Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» розпочали проєкт у сфері 3D-сканування Троїцької надбрамної церкви. Церква побудована на початку XII ст., є єдиною повністю збереженою давньоруською пам’яткою Києво-Печерської лаври.

    Як інформувала , у Києво-Печерській Лаврі до 336-ї річниці обрання гетьманом ктитора Лаври Івана Мазепи відбулася панахида та презентація відреставрованого Мазепиного дзвону XVII ст.

    Источник