У Києві викрили провайдера, який роздавав інтернет терористам “днр”

У Києві викрили провайдера, який роздавав інтернет терористам “днр”

Кіберфахівці Служби безпеки України (СБУ) заблокували у Києві канал “легалізації” грошей терористичної організації “днр”. До оборудки причетне підприємство у сфері телекомунікаційних послуг, яке працює у тимчасово захопленому Донецьку.

Про це, як передає , йдеться в повідомленні пресслужби Служби безпеки України (СБУ).

 

Згідно з повідомленням, у своїй діяльності підприємство тісно взаємодіє з місцевою окупаційною адміністрацією. Комерційна структура надає послуги інтернету і трансляції проросійських телеканалів на території регіону та регулярно сплачує “податки” до російського бюджету. 

Зазначається, що частину своїх прибутків комерсанти “виводили” на підконтрольну українській владі територію для подальшого переведення в іноземну валюту і нелегального вивезення за кордон.

“Для цього ділки зареєстрували у Києві однойменне фіктивне підприємство і відкрили понад 30 банківських рахунків, на які нелегально переводили гроші, отримані від бізнесу в Донецьку”, – повідомили в спецслужбі.

Під час обшуків в офісах та місцях проживання учасників схеми у столиці та Івано-Франківській області правоохоронці виявили майже 5 млн готівки у гривневому еквіваленті. Кошти на суму 1,5 млн були приховані на рахунках п’яти українських банків.

“Наразі перевіряється інформація про використання цих коштів для фінансування російської агентури в Україні”, – повідомили в СБУ.

За даними слідства, незаконну діяльність організували троє керівників донецького інтернет-провайдера. У 2014 році, після російського псевдореферендуму, ділки “переоформили” підприємство за “законодавством” країни-агресора і надали свої потужності для встановлення спецобладнання фсб, яке відстежує абонентів, а також почали транслювати антиукраїнський контент.

Співробітники СБУ затримали технічного директора компанії, який перебував на території Прикарпаття. Слідчі повідомили йому про підозру за ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України (сприяння діяльності терористичної організації).

Суд обрав міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Вирішується питання щодо повідомлення про підозру та оголошення у розшук ще двох співзасновників комерційної структури, які переховуються в Донецьку та в одній з країн Євросоюзу.

Крім того, накладено арешт на все нерухоме майно зловмисників у різних регіонах України на понад 20 млн гривень.

Нагадаємо, СБУ заблокувала канал незаконного переправлення громадян до тимчасово окупованих районів України та у зворотному напрямку. Маршрут пролягав з Києва до Європи, надалі, через територію росії до окупованих регіонів.

Источник