У Києві стартував ХХІІ Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики

У Києві стартував ХХІІ Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики

У Києві стартував ХХІІ Міжнародний фестиваль-конкурсу дитячо-юнацької журналістики “ПресВесна на Дніпрових схилах”. Медіафестиваль проводиться вже 22 роки поспіль, за цей час надійшло понад 19 тис. робіт юних журналістів з України та різних країн світу.

Про це, як передає , йдеться в повідомленні Київської міської адміністрації (КМДА).

 

«Щорічно юні журналісти надсилають роботи зі Швеції, США, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Данії та інших країн світу. Підтримуючи багаторічний медіафестиваль “ПресВесна на Дніпрових схилах” Київського палацу дітей та юнацтва, ми, перш за все, підтримуємо нашу активну, небайдужу молодь», – зазначив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

Він додав, що за час існування конкурсу до інформаційно-творчої агенції “ЮН-Прес” Київського палацу дітей та юнацтва надійшло понад 19 тис. робіт, що говорить про велику популярність цього конкурсу.

Тему конкурсу 2024 року “Я так бачу світ” та основні етапи медіафестивалю оголосила керівниця проєкту, завідувачка відділу Інформаційно-творчого агентства “ЮН-Прес” Надія Іллюк.

За її словами, переможці визначатимуться у 7-ми номінаціях: журналістська робота, літературна творчість, друковані видання, аудіомистецтво, візуальне мистецтво, медіапроєкт та мережева журналістика.

“22 роки “ПресВесна на Дніпрових схилах” об’єднує молодь, яка хоче спробувати свої сили в журналістиці, опанувати нові навички та перейняти досвід медіапрофі. Такий профорієнтаційний захід допомагає молоді спробувати себе у професії теле-, радіожурналіста, оператора, фотографа, спікера, блогера… Багато переможців ПресВесни сьогодні вже досвідчені медійники і кожного дня доносять до українців важливу інформацію, що так необхідна під час війни 24/7. А також інформують міжнародне товариство про події, що відбуваються сьогодні на теренах нашої держави», – зауважила директорка Департаменту освіти і науки Олена Фіданян.

Вона зазначила, що усі їхні думки, спогади, інтерв’ю об’єднав проєкт “Щоденники війни”, започаткований минулого року під час ХХІ Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької журналістики “ПресВесна” на Дніпрових схилах”.

Крім того, на пресконференції відбулася презентація аудіоверсій українською та англійською мовами книги “Щоденники війни. (Не)дитячі історії”, авторами якої є вихованці Київського палацу дітей та юнацтва.

Як зауважила директорка Київського палацу дітей та юнацтва Оксана Добровольська, “за короткий період книга стала резонансною, і ми вважаємо, що біль наших дітей має почути світ. У буквальному сенсі почути. Англійська аудіоверсія книги – це наш внесок у позиціонування України за кордоном у найважчий для нашої країни період сучасної історії”.

Источник