Привласнювали акаунти та викрадали кошти користувачів Telegram — викрито групу шахраїв. ФОТО | Кримінал Києва

502

За процесуального керівництва Печерської окружної прокуратури міста Києва викрито організовану злочинну групу, яка займалась заволодінням грошових коштів громадян України шляхом обману.

Їм інкриміновано шахрайство, несанкціоноване втручання в роботу інформаційних систем, створення з метою протиправного використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів.

За даними слідства, учасники групи створили ряд тематичних Telegram-каналів, пов’язаних з інвестиційними проектами з торгівлі фінансами та криптовалютою.

Для збільшення обсягів аудиторії цих Telegram-каналів вони налагодили їх рекламування через спам-розсилку.

За допомогою заздалегідь створених ними фішингових-ботів під виглядом офіційних чат-ботів компанії ДТЕК, вони викрадали акаунти реальних користувачів месенджеру Тelegram. 

За попередніми даними, члени групи здійснили несанкціоноване втручання в понад 15 тисяч акаунтів, а від шахрайства під виглядом інвестування грошей – постраждали близько 3 тисяч людей.

Наразі правоохоронці встановлюють потерпілих та суму завданих збитків. Роботу фішингових ботів заблоковано.

Організатором злочинної групи був мешканець міста Одеса. Його затримано у порядку ст. 208 КПК України. Йому та ще двом учасникам схеми повідомлено про підозру, вирішується питання про обрання запобіжних заходів.

Правоохоронці встановлюють всіх учасників злочинної схеми, а також вживають заходи щодо арешту коштів на їх банківських рахунках, які здобуті внаслідок протиправної діяльності.

У ході проведення санкціонованих обшуків правоохоронцями вилучено комп’ютерну техніку та серверне обладнання, яке використовували у протиправній діяльності. Наразі призначено ряд комп’ютерно-технічних експертиз.

За матеріалами Київської міської прокуратури

Источник