Вигнані Парубієм спостерігачі за виборами від ПАРЄ достроково залишають Україну

Парламентської асамблеї Ради Європи достроково припинила свою роботу в Україні.

Делегація спостерігачів від Парламентської асамблеї Ради Європи на майбутніх виборах до ВР України достроково припинила свою роботу в Україні, інформує Ukr.Media.

Про це йдеться в заяві на сайті Асамблеї.

Делегація ПАРЄ перебувала в Києві 2-3 липня для оцінки передвиборчої ситуації перед позачерговими парламентськими виборами в Україні, які відбудуться 21 липня.

В Асамблеї нагадали, що в листі від 2 липня голова Верховної Ради Андрій Парубій повідомив президенту ПАРЄ Ліліан Морі Паск'є, що український парламент відкликав своє запрошення для спостереження за достроковими виборами.

«В результаті цього рішення передвиборча делегація вирішила припинити свою діяльність достроково», — йдеться в повідомленні.

Зазначено, що до прийняття цього рішення делегація ПАРЄ провела зустрічі з лідерами та представниками ряду партій, що беруть участь у виборах, представниками громадського суспільства і засобів масової інформації, представниками місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки та співробітництва в Європі (БДІПЛ / ОБСЄ) зі спостереження за виборами в Україні, а також дипломатами.

Інші зустрічі були скасовані.

До складу делегацій увійшли чотири представники на чолі з виконуючим обов'язки делегації Мартом ван де Веном з Нідерландів. Також серед членів делегації були представники Польші, Сан-Марино та Азербайджану.

До цього президент Парламентської асамблеї Ради Європи Ліліан Морі Паск'є висловила жаль щодо рішення спікера Верховної Ради Парубія і підкреслила: Україна, як член Ради Європи, знаходиться під процедурою моніторингу Асамблеї та має зобов'язання запропонувати Асамблеї спостерігати за президентськими та парламентськими виборами.