В ЄС анонсували гуманітарну допомогу Україні у розмірі 75 млн євро

В ЄС анонсували гуманітарну допомогу Україні у розмірі 75 млн євро

У вівторок, 20 лютого, Єврокомісія оголосила про виділення Україні та Молдові гуманітарної допомоги на 2024 рік розміром 83 млн євро. З цієї суми саме для України призначені 75 млн євро на гуманітарні проєкти з надання екстреної допомоги.

Про це, як передає , повідомили в інформаційному агентстві “Інтерфакс-Україна”.

 

«Щоб допомогти найбільш вразливим людям (…) у 2024 році ЄС надасть початкові 75 млн євро гуманітарної допомоги Україні та 8 млн євро – Молдові. І ми і далі уважно стежитимемо за мінливими потребами на місцях, щоб реагувати на найнагальніші гуманітарні проблеми», – заявив член Єврокомісії з антикризового управління Янез Ленарчич.

У комюніке Єврокомісії пояснюється, що 75 млн євро для України виділено на гуманітарні проєкти «з надання екстреної допомоги, включно з доступом до основних потреб, як-от житло, послуги із захисту, питна вода, освіта й охорона здоров’я».

Гуманітарні проєкти для Молдови на 8 млн євро передбачають «адресну допомогу найуразливішим верствам населення, включно з гуманітарною грошовою допомогою для задоволення основних потреб, захисту та охорони здоров’я».

“З урахуванням нового фінансування виділено загалом 926 млн євро на програми гуманітарної допомоги цивільному населенню України після лютого 2022 року. Із цих коштів 860 млн євро призначено для гуманітарних програм усередині України і 66 млн євро – для підтримання українських біженців у сусідній Молдові”, – повідомили в Єврокомісії.

Источник