У Києві одесита засуджено за державну зраду, колабораціонізм та викрадення людини | Кримінал Києва

83

За публічного обвинувачення Київської міської прокуратури мешканця м. Одеса визнано винним у державній зраді, колабораційній діяльності та викраденні людини. Йому призначено покарання – 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Прокурори у суді довели, що, маючи проросійську позицію, з початку повномасштабного вторгнення він вступив у злочинну змову із кураторами спецслужб держави-агресора. Його завданням було проведення підривної діяльності у місті, забезпечення інформаційної та політичної підтримки РФ на території України.

За дорученням кураторів засуджений сформував злочинне угруповання. Його учасники збирали інформацію про місця дислокації військових об’єктів в Одесі. Також їх цікавили відомості про активістів та інших осіб, які активно висловлювалися на підтримку державного суверенітету України. Зібрані відомості вони передавали ворожим спецслужбам. 

Також організатор розробляв плани щодо утворення агентурної мережі у правоохоронних органах Одещини.

22 серпня 2022 року за дорученням кураторів учасники угруповання розмістили на житловому будинку у місті Одеса прапор РФ із написом: «Одесса – русский город». Фото цього прапору у подальшому були використані російськими пропагандистськими ЗМІ.

Також вони розробили план викрадення одесита, який не підтримував збройну агресію РФ проти України. Планували утримувати чоловіка в підвальному приміщенні, а за допомогою наркотичних засобів і фізичних тортур примусити його переоформити нерухомість та віддати майно.

У межах слідства за дорученням прокурора проведено імітування викрадення потерпілого, під час якого правоохоронці затримали трьох членів угруповання.

Досудове розслідування щодо інших учасників угруповання триває та здійснюється слідчими територіального управління ДБР, розташованого у м. Києві.

За матеріалами Київської обласної прокуратури

Источник