Торгували підробленими ліками для онкохворих – викрито злочинну схему. ФОТО | Кримінал Києва

214

За процесуального керівництва Солом’янської окружної прокуратури міста Києва припинено протиправну діяльність групи осіб, які розповсюджували на території України фальсифіковані лікарські засоби.

За даними слідства, фальсифіковані медприпарати онкологічної групи надходили до України з-за кордону. У подальшому, учасники схеми організовували їх збут на території Києва та інших міст.

Вартість становила 46,5 тис грн за упаковку. Замовлення приймали через онлайн форму аптеки та доставляли товар покупцю.

За результатами дослідження зразків препарату виробником, встановлено, що він є фальсифікованим. Крім того, висновком експерта підтверджено, що паковання препарату не відповідає зразку оригінального лікарського засобу.

Правоохоронцями проведено обшуки у причетних осіб, за місцями зберігання лікарських препаратів та в аптеках. Вилучено значну кількість медичних препаратів, які містять візуальні ознаки фальсифікації, сертифікати якості лікарських засобів невідомого походження, чорнові записи, грошові кошти, комп’ютерну техніку, мобільні телефони.

Також під час обшуків правоохоронці виявили значну кількість лікарських препаратів російського та білоруського виробництва, щодо яких відсутній дозвіл на розповсюдження на території України.

Зразки всіх «ліків» будуть направлені на експертизу.

Наразі двом особам повідомлено про підозру та вирішується питання щодо обрання їм запобіжних заходів.

Слідчі дії у кримінальному провадженні тривають.

За матеріалами Київської міської прокуратури

Источник