Що відбувається з попитом на долар в Україні » — новости экономики Украины | Экономика

Останніми днями попит на валютному ринку знизився після сплеску, що спостерігався раніше. Ключовою причиною сплеску попиту на валюту на початку року був саме психологічний чинник. Про це йдеться в коментарі пресслужби регулятора на фейсбуці.

«Ми бачимо, що останніми днями попит на валютному ринку знизився після сплеску, що спостерігався раніше. Зокрема, у п’ятницю пропозиція валюти на ринку превалювала над попитом, тож для згладжування надмірних коливань Національний банк вже викуповував валюту — загалом $20 млн», — заявили в НБУ.

Ключовою причиною сплеску попиту на валюту на початку року був саме психологічний чинник, пов’язаний з інформаційним фоном навколо геополітичного напруження та реакцією на нього з боку учасників ринку.

На думку НБУ, додатковий чинник — сезонне та тимчасове зростання попиту на іноземну валюту через активізацію бюджетних виплат наприкінці 2021 року.

Загалом чистий продаж валюти Національним банком з початку року на кінець дня 21 січня складає $731,7 млн.

З 17 по 21 січня НБУ продав на міжбанківському валютному ринку $321 млн та купив $20 млн.

За минулий рік НБУ купив на міжбанку $3 690,7 млн, а продав $1 275,7 млн. Сальдо інтервенцій склало $2 415 млн.

НБУ ухвалив рішення в найближчі квартали утриматися від планових щоденних інтервенцій із купівлі валюти на міжбанківському валютному ринку. Надалі Нацбанк використовуватиме механізм валютних інтервенцій для згладжування надмірних коливань на ринку.

Источник