Що буде з курсом долара наступного тижня

Як тільки Держказначейство почне платежі по ПДВ, валютники піднімуть ціну долара.

Валютний тиждень закінчився здорожчанням долара. 19 жовтня його курс на міжбанку піднявся на 6 копійок і зафіксувався перед вихідними в межах 28,14-28,16 грн./$. Протягом торгів «американець» намагався взяти нову висоту — виходив на 28,1950 грн./$, проте до вечора знизився, інформує Ukr.Media.

На міжбанк з продажем долара вчасно вийшов Нацбанк і, що дуже важливо, — не поскупився. Продав, за різними оцінками, близько $30 млн. по 28,18-28,19 грн./$. Це серйозно підтримало ринок.

«Участь Нацбанку в торгах з точковими продажами валюти у режимі Matching пригальмувало зростаючий тренд і спекулятивну гру на підвищення. Що в підсумку призвело до нестійкої рівноваги попиту і пропозиції, і до курсової стабілізації», — підтвердив директор казначейства Банку Кредит Дніпро Олег Курінний.

Без вливань НБУ курс точно би пішов на 28,25-28,30 грн./$. Казначеї відзначали підвищений попит на долар протягом усіх торгів і давали йому два пояснення. Перше — закриття купівлі валютних облігацій внутрішньої держпозики, які Мінфін вчора розмістив на рекордну суму під платежі за держборгом — на $241 млн. Друге — великі закупівлі імпортерами газу і нафтопродуктів, під які потрібні були чималі суми долара.

Якщо вчора на здорожчані долара грали ще й експортери, які щосили притримували виручку, створюючи додатковий валютний дефіцит. То сьогодні їм в цьому не дорікали: кажуть, що виручку активно конвертували як аграрії, так і металурги.

Підозріла тиша

Готівковий ринок сьогодні дуже швидко реагував на курсовий рух міжбанку. Мінімальна вартість «американця» на продажу людям піднялася на 7 копійок — до 28,11 грн./$, її ставили фінансові компанії. А у банків найдешевший долар віддавали за 28,12 грн./$ (Євросуд).

При цьому середня вартість валюти піднялася на 5 копійок — до 28,15-28,25 грн./$. В ній працювало більшість структур: Промінвестбанк, Ощадбанк, ОТП Банк, Укргазбанк, Альфа-Банк, Приватбанк, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ, Креді Агріколь Банк, Правекс Банк, УкрСиббанк. При цьому максимальний цінник на продажу не змінився — 28,30 грн./$ (банк «Грант», Банк Південний, Місто Банк, А-Банк).

Викуповували валюту у людей при цьому в дуже широкому діапазоні 27,25-28,10 грн./$.

«Населення ніяк не відреагувало на події міжбанку і невеликий рух готівкових курсів. Ніхто не кинувся скуповувати долар, як це зазвичай буває. На готівковому ринку дуже спокійно», — запевнив голова правління RwS bank Владислав Кравець.

Буде дорожчати

Здешевлення долара найближчим часом ніхто не чекає. Курс спочатку трохи потопчеться на місці, а потім піде вгору.

«Швидше за все у понеділок міжбанк буде стартувати у межах 28,10-28,15 грн./$ і навряд чи буде серйозно рости. Покупці не люблять з п'ятниці резервувати гривню під покупки на початку нового тижня, тому великого попиту на долар ми не побачимо. Тому безготівковий долар може залишитися близько рівнів відкриття», — вважає Юрій Гріненко.

Помітне подорожчання «американця» може початися десь з середи, коли фінансисти чекають перших платежів від Держказначейства в рамках відшкодувань з ПДВ. А на піках цих виплат, долар буде виходити на максимум своєї ціни.

Олег Курінний розраховує, що міжбанк наступного тижня буде торгуватися у межах 28,10-28,20 грн./$, хоча його колеги налаштовуються і на більш високі цінники.

«Якщо підуть мільярдні платежі по ПДВ і регулятор не буде підживлювати міжбанк доларом, то безготівкові котирування можуть вийти і на 28,30 грн./$», — допустив Владислав Кравець.