САП: Завершено слідство у справі щодо завдання величезних збитків колишнім посадовцем “Енергоатому”

САП: Завершено слідство у справі щодо завдання величезних збитків колишнім посадовцем “Енергоатому”

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) прийняв рішення про завершення досудового розслідування у справі за підозрою колишнього генерального директора відокремленого підрозділу “Енергоатом-Трейдинг” державної компанії “Енергоатом”. Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) за вказівкою прокурора відкрило матеріали справи стороні захисту підозрюваного для ознайомлення. Цим підозрюваним екс-директором “Енергоатом-Трейдингу”, за даними ЗМІ, є нинішній керівник однієї з філій «Укрзалізниці» Олексій Статник.

Про завершення досудового розслідування у згаданій справі  стало відомо з повідомлення САП.

 

Слідством встановлено, що “у вересні 2020 року посадовець “Енергоатому” забезпечив переможцю аукціону з продажу електричної енергії реалізацію всього обсягу електроенергії за зниженою вартістю – 1 120 грн за 1 МВт.г., дискримінувавши при цьому інших учасників аукціону, а це понад 30 компаній, які були позбавлені можливості придбати потрібні їм обсяги електроенергії за більшою ціною. 

Продаж електричної енергії обсягом 1 465 000 МВт.г. в зазначений спосіб завдав державному підприємству збитки на загальну суму 93,76 млн грн”, – сказано в повідомленні.

У релізі вказано, що фігурант справи на сьогодні займає керівну посаду в одній з філій “Укрзалізниці”. Цій особі про підозру було повідомлено 7 лютого 2023 року (підозру у зловживанні службовим становищем, тобто вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України).

За даними “Економічної правди” та інших ЗМІ, йдеться про Олексія Статника, який з вересня 2020 року обіймав посаду гендиректора «Енергоатом-Трейдинг», а зараз очолює Філію «Енергозбут АТ «Укрзалізниця».

На аукціоні з продажу електроенергії 11 вересня 2020 року єдиним покупцем став трейдер «Юнайтед Енерджі», повʼязаний з групою «Приват» Ігоря Коломойського.

Источник